Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Sport a volný čas

Skalka family park

Sport a volný čas, Volnočasové aktivity

Malý lyžařský areál na okraji Ostravy se za poslední roky proměnil v rozsáhlý family park, který zabaví nejen v zimě, ale i v létě na dlouhé hodiny děti jakéhokoliv věku. Malí dobrodruzi zde navíc tráví čas opravdu aktivně a ještě k tomu uprostřed přírody.

Ačkoli tomu mnozí neznalí nevěří, Ostrava patří mezi velmi zelená města. Přesvědčit se o tom můžete třeba právě v areálu Skalka family park na okraji města.

Na co se můžou děti těšit?

V létě areál Skalky nabízí 38 zábavných atrakcí. Děti se vydovádějí na dětském hřišti, užít si mohou prolézačky, lezeckou stěnou i s lanovkou, houpačky, lanovou pyramidu, vodní mlýnky, skákací hrady a trampolíny. Starší děti se mohou nechat unést virtuální realitou nebo se třeba pokusit rýžovat zlato. Mimochodem rozsáhlá krytá HOP aréna zabaví děti i za deště. Lanové centrum v areálu je dokonce největší na Moravě a ve Slezsku!

Nejmenší děti ocení kontaktní minizoo s 27 druhy zvířat, které mohou pohladit a nakrmit. Součástí minizoo je také Skaláčkovo bludiště, projdete se voliérou, z vyhlídky si prohlédnete pasoucí se kozy nebo vystoupáte na Stříbrnou věž s výhledem do okolí.

V zimě na Skalku míří sněhuchtiví lyžaři z celé Ostravy, aby využili dvě třísetmetrové sjezdovky či dětskou část areálu se skiparkem a stometrovým kopcem s vlastním vlekem. Dovoleny jsou i boby nebo sáňky a mnohé rodiny potěší i zastřešené bruslařské kluziště.

A co dospělí?

K dispozici je zrekonstruovaná restaurace a bistro s příjemným posezením na terase, odkud je možné pozorovat dění dole na atrakcích. Skalka je určená především pro rodiny s dětmi, ale její výhodná poloha vybízí i k trávení dlouhého času v přírodě. Je to ideální cíl výletu pro maminky s kočárky či prarodiče s vnoučaty.

Hledáte místo na svatbu?

I tady můžete využít služeb Skalka Family Parku, pořádají totiž svatby na míru. Jestli hledáte svatební místo v přírodě, zázemí v prostorném sále, přilehlou venkovní teraseu a kvalitní gastronomii, právě jste je našli. A pokud na svatbě budete mít děti, v areálu jsou připraveni se o ně postarat.

S čím návštěvu spojit?

Dva a půl kilometrů pěšky od areálu se nachází čtvrť Mexiko, odkud můžete příjemnou trasou po žluté značce dojít až do areálu Klimkovického sanatoria a užít si úžasného lesního parku Klimkovice, který leží prakticky na hranici Přírodního parku Oderské vrchy. Chybu neuděláte ani když sem vyrazíte na kole.

Pár zajímavostí na závěr:

  • V areálu najdete hned dvě sjezdovky.
  • Family park se nachází v ekologickém koridoru uprostřed lesů a polí na okraji Ostravy, takže se zde budete cítit jako na horách.

Jak se sem dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit, a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

Skalka family parkSkalka family parkSkalka family parkSkalka family parkSkalka family parkSkalka family parkSkalka family park

ADRESA

Skalka family park

Vřesina 907
Vřesina
74285


Tel.: +420 599 520 840

www.skalkaostrava.cz 


   

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO