Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Kultura

Janáčkova filharmonie Ostrava

Kultura

V sezóně 2022/2023 se většina koncertů Janáčkovy filharmonie Ostrava uskuteční v Kině Vesmír.  Tradiční prostory koncertů JFO jsou v Domě kultury města Ostravy, který je aktuálně v douhodobé rekonstrukci. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na zde.

Informace a předprodej vstupenek JFO:

Janáček Point

Čs. legií 1222 (vedle Centra Pant)

Moravská Ostrava

Více informací zde.

Janáčkova filharmonie Ostrava byla založena v roce 1954 a řadí se mezi TOP 3 symfonické orchestry v České republice. Umělecký profil orchestru je charakteristický plným a sytým zvukem smyčců, muzikálním projevem i technickou vyspělostí. V současné chvíli má orchestr téměř 100 členů.

Janáčkova filharmonie Ostrava se prezentuje doma i v zahraničí. Mezi její nejúspěšnější vystoupení v zahraničí patří série koncertů v Německu v roce 2017, dále open air koncert v Mnichově s operními mega hvězdami Annou Netrebko a Jonasem Kaufmannem v roce 2015, turné po USA v roce 2009, nebo v roce 2006 se JFO stala teprve druhým tuzemským symfonickým tělesem, které koncertovalo po Austrálii. 

Mezi její koncertní řady nepatří jen tradiční symfonické cykly, ale i komentované koncerty například ve formě filmové hudby, koncerty mladých talentů, koncerty vhodné pro rodiny s dětmi, komorní cykly, koncertní cyklus Gong, který se zaměřuje na spojení klasické hudby s ostatními hudebními žánry, atd. Dále se Janáčkova filharmonie Ostrava účastní festivalů. Například v roce 2015 s kapelou Zrní a v roce 2017 s Michalem Hrůzou se zúčastnila festivalu Colours of Ostrava.

Janáčkova filharmonie Ostrava se snaží držet tradici klasické hudby, ale také chce klasickou hudbu více přiblížit běžnému posluchači. Proto v současné chvíli spolupracuje s předním českým DJ Lowou na projektu spojení velkého orchestru s taneční elektronickou hudbou. Projekt bude mít premiéru v roce 2019 na festivalu Štěrkovna Open Music.

Mimo oblast koncertů poskytuje Janáčkova filharmonie Ostrava i vzdělávací a volnočasové aktivity. Pomocí Filharmonie Plus, sboru pro mladé a různých workshopů se JFO snaží vzdělávat širokou veřejnost v oblasti hudby. Filharmonie Plus nabízí volnočasové aktivity pro aktivní seniory a možnost seznámit se s podobně zaměřenými lidmi. Sbor pro mladé dává příležitost dětem a mladým lidem zazpívat si ve sboru, najít si nové kamarády a vylepšit si své dosavadní pěvecké schopnosti. 

Jak se sem dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit, a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

Koncert JFO v GonguBudova DKMOOrgestr JFO v GonguKoncert JFO pro rodiče s dětmiDivadelní sál

ADRESA

Janáčkova filharmonie Ostrava

čs. legii 1222
Moravská Ostrava a Přívoz
70200


Tel.: +420 720 077 743

www.jfo.cz 


 

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO