Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Top 10

Zoo Ostrava

Muzea a atrakce, TOP 10

Ostravská Zoo je jiná. Není jen o zvířatech, ale o obrovském kusu zeleně nedaleko centra města. Dají se tu trávit dlouhé hodiny procházkami s pozorováním 400 druhů zvířat, ale také naplánovat poklidné toulání částí zaměřenou na exotickou flóru. Zoo Ostrava je druhou největší v ČR a mnozí tvrdí, že je jednou z nejpříjemnějších. Nádherné velké výběhy a neustálé novinky prozrazují, že i zvířata se tady musí cítit moc dobře.

Zoo Ostrava se rozkládá na úctyhodných 92 hektarech tzv. Velkého ostravského lesa. To jí dává možnost poskytnout zvířatům opravdu prostorné a krásné výběhy či rozvíjet botanický park s velkým množstvím zážitkových stezek. Pro představu Zoo Praha má jen 58 hektarů.

Na jaká zvířata se těšit?

K jednomu z nejoblíbenějších pavilonů se jednoznačně počítá sloní. Moderní areál byl vystavěn roku 2004, aby nahradil starší, už nevyhovující, a nyní ho obývá skupinka slonů indických. Populárního hrocha ze znaku Zoo najdete v pavilonu Tanganika, který sdílí se svými zubatějšími kolegy – krokodýly. Žádný výlet do zoologické zahrady by nebyl úplný bez návštěvy žiraf a zeber. Najdete je v pavilonu Africká zvířata. Skoro celý hektar zalesněného pozemku expozice Čitván zase obývají medvědi, kde tráví čas ve společnosti hbitých hulmanů.

Nádherný a rozsáhlý výběh mají nově také lvi. Děti milují pavilon veselých a hravých primátů či růžové hejno plameňáků, které návštěvníky vítají hned u vstupu. A to pořád není vše.

Zajímají vás také rostliny?

Zoo v Ostravě nabízí 4 botanické stezky. Cesta stínu vede nad tůněmi s plazy a obojživelníky a je ideální do horkého počasí. Pokud byste si chtěli prohlédnout potůčky s vodními rostlinami, doporučujeme Cestu vody. Děti si v jednom z rybníčků mohou nakrmit pestrobarevné karasy.

Pro milovníky stromů se nabízí Cesta lesa vedoucí pod korunami modřínů, olší a vrb. Můžete zde využít pohodlí altánu, odkud je krásný výhled na expozice s lemury, žirafami nebo antilopami. Jako poslední vznikla stezka Mokřady na místě, kde měl původně být zbudovaný rybník. K jeho výstavbě ale nakonec nedošlo, místo něj založili naučnou stezku o životě v tomto originálním biotopu. Součástí celé expozice jsou modely obojživelníků a plazů v nadživotní velikosti.

S čím návštěvu spojit?

V Zoo Ostrava je možné strávit celý den, ale pokud máte na Ostravu jen omezený čas, využijte přes léto doubledeckerů, které Zoo spojují s Dolní oblastí Vítkovice. Už samotný přesun je tak nejen pro děti velkou zábavou.

Pro koho je návštěva vhodná?

Zoo Ostrava je vhodná pro návštěvníky každého věku. Malí dobrodruzi ocení minizoo, větší s nadšením projdou veškeré pavilony a expozice. Botanické stezky jsou zase ideálními klidovými zónami pro starší návštěvníky, kteří si chtějí především odpočinout v zeleni.

Pár zajímavostí na závěr:

  • Erbovním zvířetem Zoo Ostrava je hroch, kterého zde chovají už od roku 1967 a dokonce je zde vedena Evropská plemenná kniha tohoto zvířete.
  • Předchůdce dnešního areálu byl malý park se zvířaty v Kunčičkách, kterou založil bývalý horník Bohumil Vítek.
  • V areálu jezdí vláček jak pro děti tak dospělé, nechybí dětská kontaktní zoo ani spoustu oddechových zón s hřišti.

 

Pro držitele OSTRAVACARD!!!  zde platí sleva 20 % ze vstupného.

Jak se sem dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit, a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

Ráj lemurů, autor: Pavel Vlček, ZOO Ostravaautor: Pavel Vlček, ZOO OstravaBuvol v expozici Safari,  autor: Pavel Vlček, ZOO OstravaExpozice bonsají,  autor: Pavel Vlček, ZOO OstravaPštrosi afričtí v expozici Safari,  autor: Pavel Vlček, ZOO OstravaSloni indičtí, autor: Pavel Vlček, ZOO OstravaZebry Grévyho, autor: Pavel Vlček, ZOO OstravaRáj lemurů, autor: Pavel Vlček, ZOO OstravaLemur tmavý,  autor: Pavel Vlček, ZOO OstravaPlameňáci kubánští,  autor: Pavel Vlček, ZOO OstravaHroch obojživelný,  autor: Pavel Vlček, ZOO Ostravaautor: Jan Král, ZOO Ostrava

ADRESA

Zoo Ostrava

Michálkovická 2081/197
Slezská Ostrava
71000


Tel.: +420 596 241 269

www.zoo-ostrava.cz 


   

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO