Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Top 10

Zoo Ostrava

Muzea a atrakce, TOP 10

Zoologická zahrada v Ostravě – exotická příroda na dosah ruky

 

V Ostravě najdete druhou největší zoo České republiky. Nevyniká ovšem pouze velikostí. Nabízí až 400 druhů zvířat, je zasazena do uklidňující zeleně Stromovky (ano, i v Ostravě máme Stromovku) a kromě spousty krásných exotických živočichů tu najdete také expozice rostlin nebo botanické stezky.

Poznejte zvířata ze všech koutů zeměkoule

Dnes se ostravská zoo rozkládá se na úctyhodných 92 hektarech tzv. Velkého ostravského lesa a můžete si zde prohlédnout téměř 4000 chovaných zvířat. K jednomu z nejoblíbenějších pavilonů se jednoznačně počítá sloní. Moderní areál byl vystavěn roku 2004, aby nahradil starší, už nevyhovující. Nyní ho obývá skupinka slonů indických.

Ve znaku ostravské zoo najdeme hrocha, jehož živí zástupci si hoví v pavilonu Tanganika. Sdílí ho se svými zubatějšími kolegy – krokodýly, a na návštěvníky zde čeká ještě Noční Tanganika - expozice s převráceným denním rytmem. Žádný výlet do zoologické zahrady by nebyl úplný bez návštěvy žiraf a zeber. Najdete je v pavilonu Africká zvířata. Skoro celý hektar zalesněného pozemku expozice Čitván zase obývají medvědi, kde tráví čas ve společnosti hbitých hulmanů.

Ale to ani zdaleka není všechno. Toužíte spatřit krásnou lvici? Nebo chcete navštívit naše blízké příbuzné v pavilonu primátů? Maličké, nádherně zbarvené, smrtelně jedovaté žabičky v pavilonu Malá Amazonie? A spousty dalších zvířat? Neváhejte a navštivte ostravskou zoo.

Zajímají vás také rostliny?

Zoo v Ostravě nabízí také 4 botanické stezky. Cesta stínu vede nad tůněmi s plazy a obojživelníky. Příjemná procházka po chodníčcích a visutých lávkách je ideální do horkého počasí. Pokud byste si chtěli prohlédnout potůčky s vodními rostlinami, doporučujeme Cestu vody. Je oblíbená hlavně u dětí, protože si v jednom z rybníčků mohou nakrmit karasy, pestrobarevné ryby podobné kaprům.

Pro milovníky stromů se nabízí Cesta lesa. Vede pod korunami modřínů, olší a vrb a můžete zde využít pohodlí altánu, odkud je krásný výhled na expozice s lemury, žirafami nebo antilopami. Jako poslední vznikla stezka Mokřady na místě, kde měl původně být zbudovaný rybník. K jeho výstavbě ale nakonec nedošlo, místo něj založili naučnou stezku o životě v tomto originálním biotopu. Součástí celé expozice jsou (nelekněte se) modely obojživelníků a plazů v nadživotní velikosti.

Výčet atrakcí ale zdaleka nekončí. Můžete se projet po areálu malým vláčkem, nakrmit domácí zvířata v dětské kontaktní zoo, navštívit vodní svět nebo dětské hřiště a poslechnout si některou z komentovaných prohlídek skleníků nebo se zúčastnit komentovaných setkání u zvířat. Za zhlédnutí určitě stojí také park rododendronů, který rozkvétá na přelomu jara a léta.


Platí zde sleva 20% ze vstupného pro držitele OSTRAVACARD!!!

Jak se k nám dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

Ráj lemurů, autor: Pavel Vlčekautor: Pavel VlčekBuvol v expozici Safari,  autor: Pavel VlčekExpozice bonsají,  autor: Pavel VlčekPštrosi afričtí v expozici Safari,  autor: Pavel VlčekSloni indičtí, autor: Pavel VlčekZebry Grévyho, autor: Pavel VlčekRáj lemurů, autor: Pavel VlčekLemur tmavý,  autor: Pavel VlčekPlameňáci kubánští,  autor: Pavel VlčekHroch obojživelný,  autor: Pavel Vlčekautor: Jan Král

ADRESA

Zoo Ostrava

Michálkovická 2081/197
Slezská Ostrava
71000


Tel.: +420 596 241 269


www.zoo-ostrava.cz     

AKCE v místě (1)

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO