Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Na jedno aneb pivo dělá krásná těla

Na jedno aneb pivo dělá krásná těla

Pivovarský dům s minipivovarem Qásek a hospůdkami Hobit a U Skákavého poníka

To nejlepší z ostravských i regionálních minipivovarů

Pro milovníky zlatavého moku je Ostrava ideálním místem k pobytu. Nachází se zde totiž 12 minipivovarů a pivovar Ostravar. Některé hospůdky se specializují výhradně na čepování piva z místních a regionálních řemeslných pivovarů, ale nechybí samozřejmě ani známé velké značky.

Přijíždíte-li do Ostravy vlakem, vystupte ve stanici hlavní nádraží. Kolem náměstí Svatopluka Čecha dojdete po necelém kilometru do hospůdky Kurnik Šopa hospoda. Nabízí osm rotujících píp s pivy nejen z České republiky, ale také ze světa. Kromě toho můžete ochutnat několik desítek piv lahvových a pochutiny k pivu jako nakládaný hermelín, pečené koleno nebo chleba se škvarkovou pomazánkou.

Po kratší procházce po Sokolské třídě, kdy mimochodem cestou můžete na Ostravu pohlédnout z nejvyšší radniční věže v České republice, přichází první ostravský minipivovar Qásek. Nachází se na ulici Přívozská v tzv. Pivovarském domě, kde funguje hospůdka Hobit. Kromě Qásku nabízí také další ostravské minipivovary, ale i ty z okolí.

Přes Husův sad se dejte na ulici Poštovní. Milovníkům klasiky doporučujeme návštěvu pivnice U Rady, jež se pyšní více jak stoletou tradicí a kde si můžete dát i typickou českou kuchyni. Hned vedle, v malé útulné hospůdce Psí kusy – Hoppy Dog Pub, je možné ochutnat pivo z dalšího ostravského minipivovaru - Hoppy Dog, který sídlí ve Vítkovicích. Specializuje se na IPY, APY, ALE a jiná svrchně kvašená piva. V „Psích kusech“ nabízí opět něco malého k pivu, tentokrát si pochutnají vegetariáni, protože kromě nakládaného hermelínu je na lístku také veganský špekáček.

Historické centrum města, Masarykovo náměstí, nabízí opět možnost těm, kteří holdují spíše velkopivovarům. V Radegastovně na náměstí čepují tankové pivo a nechybí ani výtečná kuchyně. V ulici Kostelní, naproti nejstarší stavbě ve městě – kostela sv. Václava – se nachází Minikino. Artové kino s kavárnou, která ale láká také na Beskydský pivovárek, pivovar Koníček a další chuťovky. Pokud ještě nejste znavení a nevybrali jste si nakonec odpočinek u filmu, můžete popojít jenom o pár metrů dál do ulice Střelniční do Babylon Cafe. V něm tradičně čepují například pivo Žabák.

Délka: 3,3 km

Obtížnost: Nenáročná trasa, zmíněné podniky většinou ovšem nemají bezbariérový vstup. Z důvodu konzumace alkoholu nevhodné pro cyklisty.

Naše tipy:

Parkování: Pokud do Ostravy cestujete autem, je možné využít placené parkoviště u hlavního nádraží. Trasu můžete začít z opačného konce a zaparkovat na parkovišti na výstavišti Černá louka.

Dostupnost veřejnou dopravou: Hlavní nádraží je dostupné tramvajemi linky č. 1, 2, nebo 8. U Kurnik Šopa hospody se nachází autobusová a trolejbusová zastávka Sad B. Němcové, kam přijíždí i meziměstské linky. Pokud trasu začínáte z centra města, je možné využít tramvajových linek č. 4, 10, 12 nebo 14 - zastávka Výstaviště nebo trolejbusovou zastávku Most M. Sýkory.

Kurnik Šopa hospoda centrumKurnik Šopa hospoda centrumVyhlídková věž Nové radnice, kterou můžete při procházce navštívitHoppy Dog - Psí kusy pubVýhled na kostel sv. Václava nabízí letní zahrádka MinikinaMinikino - artové kino s kavárnou, nabízející regionální minipivovary

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO