Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Za Janáčkem na Hukvaldy

Za Janáčkem na Hukvaldy

Krajina v pohůří Beskyd u Hukvald

Rodinná procházka podhůřím Beskyd

Okružní naučná stezka "Leoš Janáček očima dětí" vás provede místy spojenými s životem Leoše Janáčka, a jak sám název napovídá, je určena především dětem. Na třinácti informačních tabulích najdete povídání o Janáčkovi, Hukvaldech a Dolním Sklenovu, ale také říkanky, kvízy a písničky s notovým zápisem.
Do Hukvald se z Ostravy dostanete snadno linkovými autobusy nebo vlastním autem.

Trasa je značená místním žlutým značením (žlutobílý čtvereček) a začíná u infocentra na Hukvaldech.

Cesta vede přes hukvaldské náměstí směrem ke hřbitovu a dále podél hlavní cesty k zastavení „Korýtka“. Tady si můžeme odpočinout na lavičce a osvěžit se čerstvou pramenitou vodou. Poté polní cestou vystoupáme na Vrchy (424 m.n.m) se zvoničku, kterou vybudovali hukvaldští turisté. Odtud je úžasný výhled na hrad Hukvaldy, Palkovické Hůrky a směrem k Příboru a k Ostravě. Po luční pěšině se vydáme dolů k minipivovaru a podél Ondřejnice se stezka stáčí zpět k Hukvaldům. Projdeme odpočinkovým místem u splavu, nazývaným „hukvaldský Stonehenge“ a než se okruh uzavře, ještě vystoupáme k Janáčkově lavičce. Toto místo je nejvyšším bodem na trase naučné stezky a nabízí krásné výhledy na hrad Hukvaldy. Po lesní cestě se pak vydáme dolů k chatovišti na Podlesí, projdeme kolem Památníku Leoše Janáčka a dojdeme zpět k informačnímu centru.

Délka: 8,3 km

Obtížnost: Mírně náročná trasa vede většinou po lesních a polních cestách, částečně také asfaltových. Stezka je ideální pro pěší, ale většinu trasy lze absolvovat i na kole nebo se sportovním kočárkem. Od infocentra lze pohodlně dojet až k areálu „Na koupališti“. Pouze stoupání k Janáčkově lavičce je s kočárkem či na kole obtížné.

Naše tipy:

Parkování: V centru obce je zákaz parkování mimo vyhrazené parkoviště. Využijte centrální parkoviště v blízkosti křižovatky u hotelu Hukvaldy.

Dostupnost veřejnou dopravou: z Ostravy můžete vyrazit přímou autobusovou linkou na zastávku Hukvaldy, hotel.

Krajina v pohůří Beskyd u HukvaldKrajina v pohůří Beskyd u HukvaldDrobné dárky a turistické vizitky z IC HukvaldyPamátník Leoše JanáčkaVýhled od Janáčkovy lavičky

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO