Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Džungle uprostřed Ostravy

Džungle uprostřed Ostravy

Džungle uprostřed Ostravy

Procházka ostravským kouskem Poodří

Že může uprostřed velkoměsta, mezi frekventovanými silnicemi a železnicí existovat oáza divoké přírody? Přesvědčte se o tom při procházce po naučné stezce Rezavka, která Vás provede stejnojmennou přírodní rezervací. Ta je součástí CHKO Poodří a chrání lužní lesy a louky na tocích Odry, Rezavky a náhonu Mlýnka. Na okružní trase stezky je nainstalováno 10 informačních panelů se zajímavostmi o místní fauně a flóře. Součástí naučné stezky je také ptačí pozorovatelna na břehu Nového rybníka.

Délka: 5,4 km

Obtížnost: Nenáročná trasa nevhodná pro cyklisty vede po nezpevněných stezkách a cestách. Po dešti může být stezka hůře schůdná.

Naše tipy:

Parkování: Avion Shopping Park (dále pěšky podél ulice Rudná, za mostem přes Odru sejít dolů k řece, naučná stezka začíná za mostem proti toku Odry) nebo přímo u naučné stezky pod viaduktem dálnice D1 (příjezd podél dálnice D1 z ulice Opavská - sjezd "Dubí").

Dostupnost veřejnou dopravou: autobusová linka DPO č. 79 (Svinov, nádraží - Dubí, vystupte na konečné zastávce Dubí, poté projděte podjezdem pod dálnicí D1, odbočte vlevo a pokračujte podél dálnice cca 1 km, na naučnou stezku se napojíte přímo pod viaduktem dálniční křižovatky)

Džungle uprostřed OstravyDžungle uprostřed OstravyDžungle uprostřed OstravyDžungle uprostřed OstravyDžungle uprostřed OstravyDžungle uprostřed OstravyDžungle uprostřed OstravyDžungle uprostřed OstravyDžungle uprostřed Ostravy

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO