Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Židovská Ostrava

Židovská Ostrava

Židovská škola, dnes již neexistující objekt stával  v místech dnešní Biskupské ulice

Židovská historie tvoří velmi podstatnou a zajímavou část příběhu našeho města. Ostrava jako hornické město židy až do 19. století nepřijímala, zdejší obec byla tak jednou z nejmladších na Moravě a přesto se stala brzy druhou nejpočetnější. Seznamte se s její historií, projděte se s námi po místech, kde stávaly temply, židovské školy či nemocnice.

Židé provozovali největší a nejnavštěvovanější ostravské obchodní domy, vlastnili banky, hotely a utvářeli tak tvář rodícího se velkoměsta. Moravská Ostrava by se bez přispění židovské obce nejspíš nikdy nestala tak významným průmyslovým, obchodním a finančním centrem naší republiky.

Právě z Ostravy vyjel vůbec první židovský transport v historii holocaustu a odstartoval tak ničení všeho židovského ve městě. I když hmatatelných památek není příliš, židovská historie ve městě stále dýchá. Poslechněte si zajímavé životní příběhy ostravských židů, i těch, jež sehráli v jejich životech podstatnou úlohu, jako například Oscar Schindler – kontroverzní osobnost, žijící v předválečné Ostravě.

Doba trvání je zhruba 100 minut a délka procházky je 2 km.
Trasa je vhodná také pro kočárky.
Cena se odvíjí od počtu účastníků.

Komentovanou prohlídku si můžete objednat zde.

Židovská OstravaPamátník obětem holocaustu, ZeyerovaStolperstein v Moravské OstravěPamátník transportu Židů z Ostravy do Niska, Přívoz u Hlavního nádražíHlavní synagoga, dnes již neexistující objekt stával  v místech dnešní Zeyerovy ulice

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO