Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Trasa N

Trasa N

Trasa N

Zábřeh - Hrabůvka; Shopping Park - Dubí - Svinov

V provozu je úsek vedený po vozovkách místních komunikací a společná stezka přes ul. Horní. Začátek úseku je situován do křižovatky s trasou B u Bělského lesa, odkud trasa vede po nové betonové stezce ke světelně řízené křižovatce a dále po stezce podél ul. U Lesa. Na křižovatce s ul. Podhájí, kde je možné odbočení na trasu A, se trasa stáčí do ul. Cholevovy. Na začátku této ulice vede trasa jako dělená stezka pro chodce a cyklisty, dále pokračuje ve vozovce (pozor na zpomalovací prahy). Ulici Horní trasa překonává jako společná stezka pro pěší a cyklisty a dále pokračuje převážně jako stezka dělená na část pro chodce a část pro cyklisty přes parkoviště u polikliniky a dále vnitroblokem podél ul. Dr. Martínka až k pochodu u zastávky Hrabůvka kostel, kde je trasa navázána na trasu C.

Poznámka:
Nedávno byl vyznačen propojovací úsek mezi trasou U v Zábřehu a Svinovem. Trasa navazuje na pravém břehu Odry na ul. U Výtopny, pokračuje po hrázi až pod most ul. Rudné. Odtud je po rampách trasa vedena po severním chodníku mostu (kolo nutno vést) a dále na zpevněnou plochu na svinovské straně mostu, odkud trasa pokračuje směrem severním ke slepému rameni Odry (tzv. Bečkárna). Po místní komunikaci - ul. Luční je trasa navedena do podjezdu pod dálnici a na železniční přejezd na ul. Bratří Sedláčků, odkud pokračuje v souběhu s trasou M až k úřadu
městského obvodu. Trasa je dále značena po ul. Psohlavců a V Závětří po vozovce. Podél ul. Nad Porubkou pokračuje stezka pro chodce a cyklisty až k hranici MOb, kde navazuje na trasu T.

 Nebezpečná místa

  • ul.Králka a Radhošťská - retardéry
  • křížení ul. Horní – pozor na křížení tramvajového pásu
  • úsek mezi ul. Horní a trasou C – na okraji stezky u trávníku nebo vozovky je nevhodně situována dlažba pro slepce

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO