Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Muzea a atrakce

Muzeum hraček Ostrava

Muzea a atrakce

V Muzeu hraček Ostrava zažijete kouzelné chvíle. Uvidíte hračky, které jste již léta neviděli, a přesto dokážete s úsměvem říci “Jééé, s tím jsem si hrál(a)”. Děti se budou divit tomu, jak důmyslné kousky existovaly už tenkrát a na druhou stranu také, jak to mívaly děti těžké a jak si musely svých hraček vážit. V muzeu najdete velmi staré a vzácné exponáty, ale i běžnější, se kterými si většina z vás hrávala ve svých dětských letech.

V Muzeu hraček Ostrava nenajdete jen jedno muzeum, najdete zde muzea čtyři!

V první sekci Historické hračky (cca z let 1850 až 1950) se mohou děti podívat na hračky, se kterými si hráli pravděpodobně prarodiče prarodičů. V druhé sekci Retro hračky (cca z let 1950 až 2000) se děti budou moct seznámit s hračkami, s nimiž si hrávali jejich rodiče či prarodiče. Třetí sekce “Disneyana" je největší jedinečnou sbírkou Disneyho historických předmětů v Evropě. Poslední sekce se nazývá Sběratelství. Jedná se o pravidelně obměňující se sekci, která Vás vždy donutí se do muzea vracet, protože každého půl roku nabízí nové unikátní exponáty.

S čím návštěvu spojit?

Pojďte si zahrát discgolf! Přímo v Muzeu hraček Ostrava se nachází půjčovna, kde si můžete za pár kaček zapůjčit potřebné vybavení. Nejbližší hřiště se nachází pouhé dvě tramvajové zastávky od muzea. Dále se naskytuje možnost navštívit Železniční muzeum, které se nachází pouhých pět minut chůze směrem do Dolní oblasti Vítkovic, kde doporučujeme navštívit Malý svět techniky U6 či Velký svět techniky.  

Pro koho je návštěva vhodná?

Muzeum je vhodné pro rodiny s dětmi. Děti budou nadšené z nepřeberného množství hraček. Rodiče a prarodiče si velmi rádi zavzpomínají na své dětství. 

Pár zajímavostí na závěr:

  • Věděli jste, že nejstarší muzeální exponát je cínové nádobíčko pro panenky z doby kolem roku 1850?!
  • V muzeu je možnost vyfotit své ratolesti například ve 100 let starých saních – kočáru, ve staré škole nebo ve šlapacím autíčku ze 70. let minulého století!

GALERIE

Muzeum hraček OstravaMuzeum hraček OstravaMuzeum hraček Ostrava

ADRESA

Muzeum hraček Ostrava

Vítkovická 3083/1
Ostrava
70200


Tel.: +420 730 898 410

muzeumhracekostrava.cz 


 

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO