Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Drážďany

Drážďany

Panorama Drážďan

Saská metropole na Labi

Vlastně by se Vám Drážďany určitě nemusely nijak zvlášť představovat. Když zaslechnete slovo „Drážďany“, jistě si hned vzpomenete na známou, krásnou siluetu centra a rozhodně jste někdy slyšeli o světoznámé galerii Starých mistrů s Rafaelovou Sixtínskou Madonou, o skvostných pokladech v zámku, jízdě na parnících, o působivých vánočních trzích nebo o porcelánce v Míšni. To však je pouhý začátek moha krásných a zajímavých tváří města a regionu.

Historické i umělecké sbírky jsou nepochybně pýchou města. Ale Drážďany jsou rovněž v popředí inovací a technologií budoucnosti. Město je průkopníkem v oblastech jako jsou mikročipy, robotika nebo 5G. Technická univerzitě patří k nejrenomovanějším v celém Německu. Znáte Skleněnou manufakturu Volkswagenu? Tem se již výlučně vyrábějí vozy na elektrický pohon a můžete se tam – jako návštěvník turista – zblízka seznámit s budoucími mobilními technologiemi. Mimochodem: i o historii se v Drážďanech hovoří nejmodernějšími pomůckami, jako na výstavě „Pevnost „Xperience“, kde návštěvníkům přibližují někdejší pevnost Drážďany pomocí působivé audiovizuální techniky.

Věděli jste, že se zde natáčel oblíbený vánoční film „Tři oříšky pro Popelku“? A sice na zámku Moritzburg, na asi nejkrásnějším a nejfotogeničtějším zámku v Sasku. Každý rok se tam v zimě koná velice oblíbená výstava týkající se tohoto filmu. Stejně jako film milují čeští turisté i výlety kolem Labe, kde mohou na kole projet kolem vinic, ochutnat víno, objevovat pohádkové zámky nebo prostě se toulat přírodou. Města Míšeň, Radebeul, Torgau nebo Pirna jsou plná atrakcí a zvou k návštěvě.

Speciálně pro české turisty zavedla Destinace Polabí – Drážďany internetovou stránku v českém jazyce, kde se můžete informovat o atraktivních místech ve městě i v regionu:

www.visit-dresden.travel/cs

Také automaty na jízdenky městské hromadné dopravy "umí" česky a na mnoha turisty oblíbených místech na vás čekají prohlídky v češtině, čeští  audioprůvodci i propagační letáky.

Drážďany i krajina kolem Labe zvou k návštěvě!

Panorama DrážďanVW Gläserne ManufakturVW Gläserne ManufakturFestungXperienceFestungXperience

Drážďany ve 4 dnech - brožura - CZ.pdf (2.48 MB)

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO