Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Velkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louce

Publikováno: 1.3.2021

Pavilon A výstaviště Černá louka v Ostravě začal od 1. března sloužit nově jako velkokapacitní očkovací centrum. Zájemci o očkování se mohou zaregistrovat do národního rezervačního systému Reservatic a zvolit si jako místo očkování právě toto centrum. Očkovací centrum Černá louka je společným projektem Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy, Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity.

Prostory pro očkovací centrum poskytlo statutární město Ostrava, a to v Pavilonu A ostravského výstaviště. Prostřednictvím své společnosti Černá louka s.r.o. pak zajistilo i jeho vybudování a vybavení. 

Černá louka jako nejlepší místo

„Z několika zvažovaných lokalit nám právě výstaviště na Černé louce vyšlo jako nejlepší řešení, a to z hlediska umístění, dostupnosti i vybavení. Město Ostrava se bude na vybudování i provozu očkovacího centra podílet nejenom finančně, ale i logisticky a personálně. Považujeme to za důležitý, a hlavně účinný příspěvek našeho města v boji za co nejrychlejší zvládnutí koranavirové pandemie a za návrat do normálního života,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Partnerem celého projektu je také Lékařská fakulta Ostravské univerzity. Její děkan a epidemiolog Rastislav Maďar pomohl nadefinovat podobu očkovacího centra i jeho propustnost. Právě podle jeho návrhu a doporučení se očkovací velkokapacitní místo postavilo. Samotný provoz očkovacího centra má na starosti FN Ostrava.

Na místě bude i dvoučlenná nelékařská posádka a vybavená sanitka Zdravotnické záchranné služby MSK, která podle slov jejího ředitele Romana Gřegoře bude řešit především náhlé zdravotní problémy klientů, které se však nemusí týkat jen případné reakce na očkování.

Až 1800 naočkovaných denně

Zpočátku bude bezbariérové očkovací centrum na Černé louce fungovat v pilotním provozu, kdy obslouží 300 osob denně. Postupně se jeho kapacita navýší až na 1 800 očkovaných za den. Při plném provozu bude v centru pracovat téměř 70 zaměstnanců na směně.

Zájemci o očkování se mohou zaregistrovat a rezervovat si termín očkování prostřednictvím centrálního rezervačního systému na registrace.mzcr.cz nebo crs.uzis.cz.

K očkování však přijdou až poté, co obdrží zvací SMS z rezervačního systému a zarezervují si konkrétní datum a čas aplikace vakcíny. S registrací pomůže také bezplatná infolinka 1221.

Provozní doba očkovacího centra od 17.9.2021:
Po - Pá 07:00 - 17:45

Velkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louceVelkokapacitní očkovací centrum již funguje na Černé louce


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO