Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Ostravské MHDéčko bez obav

Publikováno: 19.2.2021

Dopravní podniky napříč ČR se již rok potýkají s úbytkem cestujících kvůli celosvětové koronavirové pandemii. Dopravní podnik Ostrava zaznamenal za loňský rok 20% pokles počtu přepravených cestujících. Novým videem s názvem „MHDéčko bez obav“ však ukazuje všem lidem, že cestování městskou hromadnou dopravou v Ostravě je bezpečné, protože DPO důkladně čistí a dezinfikuje všechna svá vozidla.

„Nebojte se s námi cestovat! Už rok poctivě děláme vše pro to, aby cesta s námi byla bezpečná. Nemáme žádné informace, že by se někdo přímo nakazil koronavirem v ostravské MHD. Je to důkaz toho, že naší práci odvádíme poctivě a že naši cestující jsou zodpovědní a dodržují všechna opatření. Před více než rokem jsme zakoupili 44 ionizátorů, které denně likvidují ozónem bakterie a viry ve všech našich vozidlech. Jejich účinnost máme ověřenou ve spolupráci se Zdravotním ústavem,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys.

DPO za poslední rok znásobil výdaje na dezinfekci interiéru vozidel, a tak denně kompletně vydezinfikuje desítky zařízení a vozidel včetně madel, tlačítek, oken, dveří i omyvatelných sedadel.

Vozy DPO však nejsou odolné jen vůči případnému přenášení virů, ale za poslední dva roky se navýšily výdaje i na úklid vozidel, a to na 200 %. DPO stále častěji a intenzivněji čistí podlahy ve vozech a dokonce používá speciální parní technologii na odstraňování žvýkaček nejen z podlah, ale i z dlažby na zastávkách. O úklid na zastávkových nástupištích a tratích se stará modernizovaná flotila speciálních technologických úklidových vozidel a v pěti zbrusu nových kartáčových mycích strojích se denně čistí zvenku desítky vozů.

Video si můžete přehrát ZDE.

Ostravské MHDéčko bez obav


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO