Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Podrobný průzkum ostravských zelených ploch

Publikováno: 18.2.2021

Ostravské muzeum se nyní detailně věnuje velkým ostravským parkům v projektu nazvaném Děkuji za park. Projekt má kvůli protikoronavirovým opatřením zatím pouze online podobu.

Na webových stránkách Ostravského muzea vzniká postupně online prohlídka ostravských parků. Návštěvníci ostravských parků posílají fotografie, které muzeum zveřejňuje na svých stránkách www.ostrmuz.cz a také na kanálu YouTube.

„Ze zaslaných fotografií vznikají virtuální procházky jednotlivými parky. Chceme tak potěšit také ty, kteří nemohou vycházet ze svých domovů a touží pozorovat změny v přírodě. Celý projekt zakončí výstava v muzeu plánovaná zhruba v polovině letošního roku, pokud to situace dovolí,“ uvádí ředitelka Ostravského muzea Jiřina Kábrtová.

Mapovány jsou stávající i zaniklé parky na území města a jejich přírodní bohatství. Odborníci chtějí později zkoumat také faunu a hmyz žijící v jednotlivých ostravských parcích.

Muzeu již dobrovolníci poslali fotografie z osmnácti ostravských parků. Jsou mezi nimi ty nejznámější, jako Komenského sady nebo Sad Dr. Milady Horákové v centru města, jiné jsou již spíše jen vzpomínkou na minulost jako Zámecký park v Kunčicích.

Zajímavostí je, že vůbec první městský park na území dnešní Ostravy vznikl v nynější Slezské Ostravě. Vyrůstalod roku 1852 na bývalém jezdeckém cvičišti při Staré střelnici na slezskoostravském břehu řeky Ostravice. Stará střelnice i park jsou již dávno zničené a upomíná na ně pouze pozůstatek lávky v podobě upraveného schodiště. Tudy chodili do parku přes řeku návštěvníci z Moravské Ostravy.

Podrobný průzkum ostravských zelených plochPodrobný průzkum ostravských zelených plochPodrobný průzkum ostravských zelených plochPodrobný průzkum ostravských zelených plochPodrobný průzkum ostravských zelených ploch


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO