Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Parkoviště na Černém potoku je v provozu

Publikováno: 12.2.2021

Nové parkoviště u tramvajové smyčky v Hlučínské ulici v lokalitě Černý potok v Přívoze je od čtvrtka 4. února v provozu a začalo sloužit veřejnosti.

 

Jeho kapacita je 118 míst a funguje v režimu park and ride, tedy zaparkuj a jeď. Lze na něj odbočit při cestě od Hlučína vlevo z ulice Hlučínské nebo vpravo ve směru od centra. Příjezd je také z ulice Slovenské. Výjezd je do ulice Na Náhonu. Nové parkoviště na Černém potoku je prvním tohoto typu v Ostravě.

 

Po vzoru moderních evropských metropolí

 

 „Naším cílem bylo stavbou parkoviště na vjezdu do Ostravy po vzoru moderních evropských metropolí omezit počty aut vjíždějících do centra, kde jsou omezené možnosti parkování. Řidiči přijíždějící do Ostravy z Hlučínska nyní mají možnost odstavit auto na parkovišti a pohodlně pokračovat městskou hromadnou dopravou nebo na sdílených kolech,“ uvedla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová. 

 

Parkoviště je určeno především pro automobily lidí, kteří denně přijíždějí do Ostravy za zaměstnáním ve směru od Hlučínska nebo sjíždějí v této lokalitě z dálnice D1. Snížení počtu aut vjíždějících do centra také omezí emise z dopravy, které znečišťují ovzduší v Ostravě. V budoucnu bude navíc snadnější vjezd na parkoviště ze silnice I/56, protože je naplánováno její rozšíření ve směru od Hlučína na tři samostatné jízdní pruhy. Do té doby je upraveno svislé i vodorovné dopravní značení a doplněna světelná signalizace. Rozšíření komunikace v Hlučínské ulici by mělo být hotovo do několika měsíců.   

 

Do léta zdarma

 

„Na novém parkovišti bylo povoleno předčasné užívání, protože stavebně už je připraveno sloužit veřejnosti. Hotovo včetně inteligentního parkovacího systému bude letos v létě, kdy skončí také rozšíření silnice I/56 ve směru od Hlučína, které na něj zjednoduší nájezd. Do té doby ho budou všichni zájemci využívat zdarma. I poté, co dojde ve druhé polovině roku k jeho zpoplatnění, na něm budou i nadále bezplatně parkovat řidiči, kteří pro další cestu využijí městskou hromadnou dopravu nebo sdílené dopravní prostředky, tedy aktuálně kola, v budoucnu také koloběžky nebo skútry. Pro ostatní bude do konce letošního roku platit sazba deset korun za auto a den. Místo bude pod dohledem kamer i strážníků,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek.

Parkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozuParkoviště na Černém potoku je v provozu


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO