Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Ostravar Aréna zůstává Ostravar Arénou

Publikováno: 25.1.2021

Společnosti Vítkovice Aréna a Pivovar Ostravar prodloužily smlouvu o generálním partnerství největší sportovní haly na Moravě. Jedna z dominant Ostravy ponese i v následujících pěti letech název Ostravar Aréna.

 

 

„Získat významný dlouhodobý marketingový kontrakt v dnešní složité době, kdy je počet akcí v hale a jejich návštěvnost zásadním způsobem omezena, je tak trochu zázrak,” říká Libor Folwarczny, předseda představenstva společnosti Vítkovice Aréna. „Jsme rádi, že se nám to podařilo. Pivovar Ostravar patří více než 100 let k nejvýznamnějším značkám v našem regionu a spolupráce s ním probíhá na jedničku,“ doplňuje Folwarczny.

 

Vrchol? MS v hokeji 2024

 

Vyvrcholením spolupráce obou subjektů by mělo být plánované Mistrovství světa v ledním hokeji, které by se do Ostravy mělo vrátit v roce 2024. Obě strany se dohodly, že výši uzavřeného kontraktu nebudou zveřejňovat. Součástí dohody je však kromě finančního plnění také závazek investic do zkvalitnění servisu pro návštěvníky v řádu miliónů korun.

 

Korektní jednání vyzdvihli i zástupci ostravského pivovaru. „Samozřejmě, že to nebylo lehké. V době, kdy jsme se měli začít bavit o prodloužení smlouvy, přišel koronavirus. Hospody se zavřely a naše tržby výrazně poklesly,“ uvádí vrchní sládek ostravského pivovaru Jan Řehůřek. „Museli jsme si sednout a řešit, co bude dál. Říkali jsme si, že Ostravar tady je přes 100 let a že už jsme zažili horší věci. Také jsme si říkali, že když jde do tuhého, tak bychom se měli jako region všichni semknout a táhnout za jeden provaz,“ dodává Řehůřek.

 

O Ostravar Aréně

V současnosti je Ostravar Aréna s kapacitou až 12.500 diváků druhou největší halou v České republice a největší víceúčelovou halou na Moravě. Jedna z dominant Ostravy byla dokončena a slavnostně otevřena v roce 1986.

Průměrná roční návštěvnost haly je 400 tisíc diváků. Ostravar Aréna je domácím stánkem hokejového klubu HC Vítkovice Ridera a hostí také největší sportovní podniky světa jako je MS v hokeji, ME v krasobruslení nebo tenisové turnaje Davis Cup a Fed Cup. V hale pravidelně vystupují také hvězdy české i světové hudební scény jako Sting, Bryan Adams, Bob Dylan, Deep Purple a další.

Ostravar Aréna zůstává Ostravar ArénouOstravar Aréna zůstává Ostravar ArénouOstravar Aréna zůstává Ostravar ArénouOstravar Aréna zůstává Ostravar ArénouOstravar Aréna zůstává Ostravar ArénouOstravar Aréna zůstává Ostravar ArénouOstravar Aréna zůstává Ostravar ArénouOstravar Aréna zůstává Ostravar Arénou


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO