Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

K hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkru

Publikováno: 29.12.2020

Díky vlastivědnému spolku Pestré vrstvy vznikly v Ostravě v posledních týdnech tři trasy k nevšedním cílům. Těmi jsou bývalá hornická pekárna ve Slezské Ostravě v lokalitě Hranečníku, pozorovatelna civilní obrany na Hladovém vrchu v Hošťálkovicích
a einmannbunker u Dolu Michal v Michálkovicích.

Ke všem třem cílům vedou ukazatele označené jednoduchým symbolem ⌘. U objektů jsou naučné cedule popisující historii těchto nevšedních míst. Přesné mapy, podle kterých lze k objektům snadno dojít, naleznou zájemci na stránkách www.pestrevrstvy.cz/stezky/.

Projekt podpořilo město Ostrava v rámci projektu FajnOVy prostor. Všechny tři objekty členové spolku v posledních měsících renovovali. Začít museli ve všech třech případech odvozem značného množství odpadu. Jen u bývalé hornické pekárny byly opraveny zdi, komín nebo původní dveře. Členové spolku rovněž vykopali strouhu, která odvádí od pekárny vodu.

Hornická pekárna na Hranečníku má být zájemcům časem zpřístupněna, a to pomocí kódu. Uvažuje se rovněž o zpřístupnění hošťálkovické pozorovatelny.

Další stezku plánují otevřít členové spolku Pestré vrstvy na přelomu roku na haldě Dolu Michal /dříve Petr Cingr/. Bude vést mezi městskými obvody Michálkovice a Slezská Ostrava.

K hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkruK hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkruK hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkruK hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkruK hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkruK hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkruK hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkruK hornické pekárně, pozorovatelně civilní obrany i einmannbunkru


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO