Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

DPO pomáhá a křídlí i v roce 2020

Publikováno: 21.12.2020

Letošní rok nebyl pro nikoho snadný. Přesto a právě proto se Dopravní podnik Ostrava (DPO) rozhodl navázat na zavedenou tradici, a už potřetí ve spolupráci s KŘÍDLENÍ nadačním fondem proběhla v prostředí ostravské MHD TyrkysOVA!!! sbírka. Výsledná částka darovaných příspěvků je stejná jako loni, 150 000 Kč!  Výtěžek sbírky podpoří výjimečné projekty šesti místních neziskových organizací, které letos s nadačním fondem v úzkém kruhu spolupracují.

„Sbírka byla jiná, ale právě v těchto těžkých časech je třeba se ještě více semknout a pomáhat těm, kteří to potřebují,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys. Dopravní podnik Ostrava vyslal na konci listopadu do ulic dobrovolníky s kasičkami, kteří, za dodržení všech hygienických opatření, věnovali dobrovolným dárcům tyrkysové mašličky a odznaky se symboly projektů. Tradiční kasička byla i v Zákaznickém centru DPO na Dlouhé ulici, a také tam mohli zájemci darovat svůj finanční příspěvek. V pátek 20. listopadu projel Ostravou „Okřídlený doubledecker“, který posílil spoje na linkách č. 37, 48, 101 a 102. I zde mohli laskaví cestující přispět do unikátní městské sbírky, v jejímž čele stojí náš podnik.

TyrkysOVA!!! sbírka by se ani letos neobešla bez partnerů a parťáků. Dopravní podnik Ostrava tímto děkuje především společnosti Ostravské komunikace, která se na výsledku sbírky výrazně podílela, a dále samozřejmě všem dárcům za jejich příspěvky. Za úspěch sbírky vděčíme také Patriotům MSK a sdružení S.T.O.P., kteří se sami aktivně zapojili mezi dobrovolníky.

“Osobní příspěvek na transparentní účet KŘÍDLENÍ nadačního fondu přišel od ředitele DPO pana Daniela Moryse. Dar nám poslat i primátor Ostravy Tomáš Macura. Jejich spoluúčasti a podpory si hluboce vážím! DOBRO nejde dělat jinak než osobně... a nejlíp, jak umíme. Děkujeme všem, co jsou všímaví a laskaví vůči okolí. Vděčnost těm, co drží slovo a nevzdávají Srdcovky!,” komentuje letošní výsledky zakladatelka nadačního fondu Lucie Houthoofdtová.
V předchozích letech se vyhlášení výsledků sbírky odehrávalo na pódiu největšího festivalu dobročinnosti v ČR Advent plný KŘÍDLENÍ. Jubilejní XV. ročník  proběhl virtuálně, „o patro výš“, přičemž vstupy mezi záznamy vystoupení na podporu desítek místních neziskovek se natáčely uvnitř nového ostravského doubledeckeru, za jehož volantem seděl dlouholetý patron Křídlení pan Karel Loprais. Záznam z letošního virtuální akce můžete stále shlédnout na webových stránkách projektu.  

"Letošní rok opravdu nebyl jednoduchý. Platí to pro každého z nás, ale také pro organizace a firmy. Proto jsem velmi přivítal, když se organizátoři sbírky z nadačního fondu Křídlení rozhodli nepřerušit ani letos tradici dobročinnosti.
A jsem hrdý, že se k ní opět postavily čelem i městské obchodní společnosti, Ostravské komunikace a hlavně Dopravní podnik Ostrava, který musel po celý rok řešit velké provozní starosti související s komplikovanou epidemiologickou situací. Je dobře, že přes všechno, co jsme museli společně v letošním roce zvládnout, zůstal v našich srdcích i prostor pro normální lidskou sounáležitost. To nám dává naději, že se svět zase vrátí do normálu,"
uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Dobrovolníky s kasičkami již na zastávkách a vozech nepotkáte, ale stále můžete přispět pomocí speciální Tyrkysové jízdenky, kterou pořídíte v mobilní aplikaci MojeDPO. Tyrkysová jízdenka je plnohodnotnou 45minutovou přestupní jízdenkou, na kterou je možné cestovat v rámci ostravské MHD. Cena této jízdenky je 50 Kč, přičemž celou částku přispějete právě nadačnímu fondu KŘÍDLENÍ.

V letošním roce pomáháme šesti projektům, které jsou zaměřeny na pomoc seniorům, lidem s mentálním a jiným zdravotním postižením, rodinám neslyšících, rodinám postižených dětí využívajících hipoterapii, nebo na speciální výcvik pejsků či vybudování bylinné zahrady. Všechny projekty najdete přehledně na webu www.tyrkysovasbirka.cz.  

DPO pomáhá a křídlí i v roce 2020


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO