Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Odložená, otevřená a opět uzavřená výstava v Gongu

Publikováno: 18.12.2020

Karetním termínem Oko bere pojmenovala výtvarnice Ivana Štenclová výstavu svých děl, kterou tvoří především portréty. Výstava je umístěna v Milan Dobeš Museu v prostorách vítkovické Multifunkční auly Gong.

Vernisáž se konala ve středu 16. prosince. Ve čtvrtek 17. byly prostory Gongu otevřeny, o den později již zase muselo být z důvodu vládních protikoronavirových opatření zavřeno.

„Jsem moc ráda, že mohu vystavovat v tak krásném a důstojném prostoru. Mrzí mne, že podmínky nejsou ideální, ale doba je komplikovaná musíme se s tím vyrovnat,“ uvedla výtvarnice Štenclová k okolnostem výstavy. Oko bere mělo být zahájeno v Gongu již v říjnu, pořadatelé ale museli termíny posunout kvůli protikoronavirovým opatřením posunout.

„Proč otevíráme zrovna dnes? Protože to chceme všichni stihnout, chceme vám výstavu Ivany Štenclové ukázat. Budeme věřit, že nám PES třeba už po svátcích dovolí, aby se lidé mohli přijít na výstavu opět podívat,“ uvedla za pořadatele z Milan Dobeš Musea Eva Kijonková.

Kurátor galerie a podnikatel Jan Světlík připomenul, že s Ivanou Štenclovou spolupracoval již během pravidelných uměleckých sympozií Smalt Art, které se ve před několika lety ve Vítkovicích pravidelně konaly. Ivana Štenclová bývala kurátorkou této akce, při které do Vítkovic přijížděli tvořit známí výtvarníci nejen z Česka. „Už tehdy se Ivaně Štenclové dařily unikátní věci, od té doby se ve své tvorbě hodně posunula dopředu,“ konstatoval Světlík. Zároveň jedním dechem kritizoval vládní opatření, kvůli kterým bylo nutné galerii v pátek 18. prosince opět zavřít. „Nechápu to. Už v lednu zrušíme status muzea a uděláme z toho tady prodejní galerii,“ uvedl Světlík. Prodejní galerie totiž mohou na rozdíl od neprodejních výstavních prostor zůstat i nadále otevřeny.

Ivana Štenclová žije a pracuje v Ostravě, studovala na pražské Akademii výtvarných umění. Její díla jsou v tuzemských i zahraničních sbírkách, mimo jiné v pražské Národní galerii, Nadaci J.a M. Jelínek ve Švýcarsku, Museu moderního umění A.Warhola na Slovensku nebo ve Wing Shya Collection v Hongkongu.

Odložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v GonguOdložená, otevřená a opět uzavřená výstava v Gongu


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO