Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Elsa Rauerová ve Fotografické galerii Fiducia

Publikováno: 13.12.2020

Fotografka Elsa Rauerová z Adamova, absolventka fotografie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, vystavuje své práce ve Fotografické galerii Fiducia na ostravské Nádražní ulici.

Rauerová svoji výstavu nazvala Floodrobe Ceremony. Ve volném překladu něco jako Ceremoniál hromady věcí. Výstava byla zahájena – bez vernisáže, jak je v těchto časech pandemie obvyklé – 11. prosince.

Soubor Floordrobe Ceremony vychází pochází podle autorky z její obsese z oblečení. Musí je neustále shromažďovat a nedovede se jej vzdát. Fotografiemi autoaktů a zároveň textilních skulptur se vyrovnává s touto situací.
„Stav Elsina pokoje zrcadlí její hrůzu z prázdnoty a snad trochu zvrácenou touhu po střádání, hromadění oblečení,“ říká o projektu fotografky editorka výstavy Lucia L. Fišerová.
„Haldy oblečení se organicky hromadí na zemi, v prádelním koši nebo navrstveny vyčkávají na žehlícím prkně. Stohují se na spodních policích uskladněny k opravám, přetékají napěchované v igelitkách určeny k výměně nebo do kontejneru na textil. Anebo jen tak den po dni obrůstají opěradlo židle jako sedimenty nálad. V pokoji to vypadá jako po explozi. Jednotlivé kusy oblečení ztrácejí původní tvary střižených a sešitých textilií a nabývají nezávislých forem,“ uvádí dále Fišerová.

Výstava potrvá do 20. ledna 2021.

Elsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii FiduciaElsa Rauerová ve Fotografické galerii Fiducia


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO