Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Festival Colours of Ostrava chystá Full Moon

Publikováno: 10.12.2020

Pořadatelé Colours of Ostrava věří, že na rozdíl od letošního roku se hudební festival určitě v roce 2021 konat bude. Datum je určeno od 14. do 17 července a místo konání je jasné – Dolní oblast Vítkovice.

Nyní pořadatelé zveřejnili jména, která mají vystoupit na alternativní scéně festivalu nazvané Full Moon Stage. Ta se na Colours úspěšně zabydlela již před osmi lety.

Drtivá plocha z Los Angeles

Nejznámějším jménem, které má na  scéně Full Moon vystoupit, jsou američtí Health z Los Angeles. Kapela funguje od roku 2005 a její hudba je popisována jako drtivá hluboká plocha kombinovaná s popovými elementy.

 „Jednání s Health bylo trochu složitější, ale velice korektní, bylo jasně vidět, že kapela má velký zájem na festivalu vystoupit,“ říká Michal Pařízek, kurátor scény Full Moon Stage a současně šéfredaktor stejnojmenného hudebního magazínu.

Na Colours vystoupí rovněž skupina I Like Trains, která v létě roku 2020 vydala po osmileté pauze nejlepší album své kariéry a v Česku ještě nikdy nevystupovala. S novými deskami přijedou také srbští Repetitor, kteří budou program celé scény uzavírat, polští psychedelici Lonker See nebo v Londýně usazený umělecký kolektiv Vanishing Twin, pro který bude vystoupení na Colours také českou premiérou. Ze zahraničních skupin je třeba zmínit i britskou postpunkovou legendu The Membranes, kterou vede známý anglický novinář John Robb.

Domácí kapely i dvojice

Na scéně pochopitelně nebudou chybět ani čeští interpreti. „Z domácích jmen bych rád vypíchl například pražskou psychedelickou formaci Vellocet Roll, která patří mezi nejlepší živé kapely na scéně, postmetalové veterány Five Seconds to Leave nebo dvojici Šimanský & Niesner, kteří předvedou moravskou odnož akustického stylu zvaného americký primitivismus. A je třeba nezapomínat i na pražskou písničkářku Amelii Sibu, která patří k největším objevům letošního roku. Domácí alternativní scéna je ale obecně ve skvělé kondici, doporučit lze každé z českých a slovenských jmen programu,“ uvádí Pařízek.

Ukázky:

Health:

https://www.youtube.com/watch?v=b-4CljCTSYI

Vanishing Twin:

https://www.youtube.com/watch?v=UBYcFQL26w0

The Membranes :

https://www.youtube.com/watch?v=CdX9AQgDDwc&list=RDEMr3xx8JrEsb_rQ952--Za1g&start_radio=1

Amelie Siba:

https://www.youtube.com/watch?v=oxFSMgZYoHA

Festival Colours of Ostrava chystá Full MoonFestival Colours of Ostrava chystá Full MoonFestival Colours of Ostrava chystá Full MoonFestival Colours of Ostrava chystá Full MoonFestival Colours of Ostrava chystá Full Moon


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO