Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Srdce i baterie: Světlo lékařům

Publikováno: 26.11.2020

Velké nasvícené symboly srdce a baterie ozdobily v noci z 25. na 26. listopadu mezi 20. a 21. hodinou hlavní vstup a část pavilonu E Městské nemocnice Ostrava na Fifejdách. Šlo o netradiční poděkování všem lékařům a zdravotníkům, kteří pečují o nemocné v době koronavirové pandemie.

 

Za aktivitou stojí Asociace společenské odpovědnosti a iniciativa Energii lékařům. Jejím hlavním cílem je vyjádřit zdravotníkům, pečovatelům, dobrovolníkům i občanům potřebnou podporu. Akci organizátoři nazvali Světlo lékařům. To je složené ze symbolů srdce a baterie. Zatímco srdce ztělesňuje dobro, baterie v podobě loga iniciativy Energii lékařům představuje potřebnou energii.

„S radostí jsme přijali nabídku Asociace společenské odpovědnosti, která se u příležitosti světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday rozhodla vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům, kteří denně bojují s pandemií. Je nám ctí, že si Asociace vybrala právě naši nemocnici,“ uvedl ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig.

 

Zdravotníci díky iniciativě také obdrželi balíčky se svačinkami, které obsahují tyčinky, oříšky a další potraviny pro rychlé dodání energie.

 

Světlo lékařům ozdobí v termínu od 24. listopadu do 1. prosince postupně budovy nemocnic, domovů pro seniory a hospiců napříč všemi kraji České republiky. Na Městské nemocnici Ostrava se Světlo lékařům rozsvítilo jako v jediné nemocnici v Moravskoslezském kraji.

Srdce i baterie: Světlo lékařůmSrdce i baterie: Světlo lékařůmSrdce i baterie: Světlo lékařůmSrdce i baterie: Světlo lékařůmSrdce i baterie: Světlo lékařům


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO