Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Vánoční rozsvícení Jihu letos proběhne netradičně

Publikováno: 18.11.2020

Rozsvěcovat na Jihu se bude! Jen trochu netradičně. Místo klasického každoročního rozsvícení vánočního stromu před Akordem v Ostravě-Zábřehu se letos můžete těšit rovnou na pět světelných projekcí symbolických vánočních stromů.

Letos se pořadatelé rozhodli pojmout celou akci netradičně. Kvůli stávající epidemiologické situaci jarmark ani kulturní program nebude. Těšit se můžete na netradiční pojetí začátku adventu. 

První adventní neděli 29. listopadu se v 18 hodin rozsvítí první adventní okno na budově radnice městského obvodu Ostrava-Jih. Od 19 hodin do 20 hodin se bude rozsvěcovat pět symbolických světelných stromů, které budou umístěny na pěti místech obvodu Ostrava-Jih – u kostela Svatého Ducha, ve Výškovicích u tramvajové zastávky Nové Výškovice, v parku na Dubině (Bělský les), na náměstí Jih v Hrabůvce a závěrem v Zábřehu na náměstí SNP.

Po celou dobu konání akce bude probíhat online přenos na facebooku DK AKORD. Sledovat postupně symbolické světelné stromy můžete nejen z oken svých domovů, pokud bydlíte poblíž, ale také v přímém přenosu.

Rádi byste pozdravili svou rodinu, přátele, kolegy z práce, školy, školky? Někomu poděkovali? Nebo popřáli do nového roku?

Pošlete pozitivní vzkaz ve formě videa, fotografie, textového vzkazu. Originalitě se meze nekladou. Během online přenosu bude vaše poselství posláno do světa. 

Vzhledem k tomu, že nebude probíhat klasické rozsvícení vánočního stromu, uskuteční se také Ježíškova pošta netradičně – formou online. Pošlete dopis pro Ježíška nebo obrázek a můžete získat pěkný dárek. Pokud chcete být zařazeni do slosování, prosím připojte své kontaktní údaje ve formě telefonního čísla nebo emailu. V neděli 29. listopadu budou vylosováni výherci, kterým bude přenechá dárek k vyzvednutí na recepci Akordu. 

Své vzkazy, fotky, videa, obrázky můžete zasílat na email vanoce@dk-akord.cz, do zpráv na facebook @Akord Ostrava-Zábřeh, nebo pomocí aplikace WhatsApp či Viber na tel. číslo 702 255 946. Přijímány jsou pouze povzbudivá a pozitivní přání, které všem zlepší náladu v těchto časech. Tyto vzkazy jsou přijímány do pátku 27. listopadu 2020.

Během večera 29. listopadu můžete taktéž posílat fotografie z rozsvěcování stromů ze svých balkonů, oken apod. na Facebook @Akord Ostrava-Zábřeh nebo číslo 702 255 946 (Whatsapp, Viber). Nejzdařilejší foto z každého místa budou ohodnocena!

Akce se koná ve spolupráci s Městským obvodem Ostrava-Jih.

PS: O vánoční strom na náměstí SNP lidé ochuzeni nebudou. Jeho rozsvícení proběhne společně s rozsvícením celé výzdoby v městském obvodu Ostrava-Jih v úterý 1. prosince v 16:58.

Vánoční rozsvícení Jihu letos proběhne netradičněVánoční rozsvícení Jihu letos proběhne netradičně


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO