Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Zavřený Dům umění žije na sociálních sítích

Publikováno: 10.11.2020

Stejně jako ostatní kulturní zařízení v České republice je i Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) od 12. října uzavřena pro veřejnost. GVUO zastihl nouzový stav v době, kdy měla nově zahájenou tematickou výstavu Dělník je smrtelný, práce je živá. Výstavu si během prvních čtrnácti dnů od 22. září stačilo prohlédnout 3000 návštěvníků.

 

Virtuální prohlídka

„V těchto dnech jsme zpřístupnili virtuální prohlídku výstavy Dělník je smrtelný, práce je živá, kterou si, jak doufáme, budou moci prohlédnout i naživo po skončení nouzového stavu. Zjišťujeme i možnost jejího prodloužení, protože nic nenahradí skutečnou návštěvu galerie. Atmosféra a emocionální vyznění uměleckého díla ve výstavním prostoru se do online světa jednoduše přenést nedá,“ říká Jiří Jůza, ředitel GVUO. Výstava má podle původních plánů skončit 3. ledna 2021.

 

V přípravách je také komentovaná videoprohlídka výstavy s kurátorkou Renatou Skřebskou, která bude v nejbližší době zpřístupněna na YouTube GVUO.

 

„Na facebookové stránce GVUO prezentujeme každé úterý umělecké dílo, které zastupuje jednu z osmi sekcí výstavy Dělník je smrtelný, práce je živá. Každý čtvrtek se věnujeme dětem, obnovili jsme jarní cyklus Serafínových tipů na domácí tvoření. V pátky se pak můžete těšit na umělecké dílo ze sbírky GVUO, které doprovází příspěvek vztahující se k aktuálnímu společenskému dění,“ dodává Magdaléna Staňková, správkyně sociálních sítí GVUO.

 

Přednášky o středověku i připomínka narozenin

 

Na Facebook a YouTube jsou také přesunuty listopadové přednášky Marka Zágory Liška ve středověku (v úterý 10. 11.) a Gabriely Pelikánové Helmut Krommer – malíř, který dokumentoval naše město (ve středu 25. 11.) vždy v 16.30 hodin.

 

Na twitterovém účtu GVUO pro změnu představuje výtvarné umělce, kteří mají narozeniny a jejichž tvorba je zastoupena v galerijní sbírce.

 

„Prezentace vlastní sbírky je v době uzavření kulturních institucí a živého umění nesmírně důležitá. Rozšiřování sbírkového fondu je navíc dlouhodobá aktivita galerie, která započala už v roce 1926 otevřením Domu umění,“ vysvětluje Jana Malášek Šrubařová, tisková mluvčí GVUO.

 

Galerie spravuje také instagramový účet, na němž si lze prohlížet reprezentativní fotografie a videa z výstav a kulturních projektů.  

Zavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítíchZavřený Dům umění žije na sociálních sítích


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO