Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Nominace na Cenu Thálie míří do Komorní scény Aréna

Publikováno: 5.11.2020

Komorní scéna Aréna se může pyšnit dalším úspěchem ve svých řadách. Herečka Petra Kocmanová získala nominaci na divadelní Cenu Thálie za roli Emily v inscenaci Kočka v oreganu. Vyhlášení cen se uskuteční v sobotu 14. listopadu.

 

Petra Kocmanová získala nominaci v kategorii činohra – ženský výkon za roli Emily v tragikomedii Kočka v oreganu britského autora Torbena Bettse. Inscenace byla v Komorní scéně Aréna uvedena v sezóně Rok rozmarných her v lednu 2020 a režíroval ji Petr Svojtka, dřívější umělecký šéf Městských divadel pražských, který s Arénou spolupracoval vůbec poprvé.

 

Hereckým partnerem v Kočce v oreganu je Petře Kocmanové Michal Čapka. „Představení Kočka v oreganu je kolektivní práce a nikdy by nefungovalo bez mých skvělých kolegů. Děkuju, že se s vámi tak krásně hraje a díky, že mě podržíte, když mám zrovna ‚vokno jako vrata',” sdělila Petra Kocmanová po zveřejnění nominací.

 

Nominace potěšila také uměleckého šéfa Komorní scény Aréna Ivana Krejčího. „Mám samozřejmě jako umělecký šéf velkou radost, protože inscenace je výborná a herecké výkony v ní excelentní. A tahle nominace je pověstnou třešničkou na dortu krásné práce. Gratuluji i Petře Kocmanové, která, ač na mateřské dovolené, neztratila nic ze svého talentu, skoro by se dalo říct, že její talent vyzrál,“ řekl Ivan Krejčí.

 

Petra Kocmanová byla letos nominována i na Moravskoslezské kulturní ceny Jantar za roli Bettiny v Zimním slunovratu Rolanda Schimmelpfenniga. V Komorní scéně Aréna ji mohou návštěvníci vidět v Kočce v oreganu i Zimním slunovratu a v Národním divadle Moravskoslezském v inscenacích Opilí a Češky krásné, Češky mé!

 

Trailer inscenace Kočka v oreganu: https://www.youtube.com/watch?v=_hLh6VZcQDY

Nominace na Cenu Thálie míří do Komorní scény ArénaNominace na Cenu Thálie míří do Komorní scény ArénaNominace na Cenu Thálie míří do Komorní scény ArénaNominace na Cenu Thálie míří do Komorní scény ArénaNominace na Cenu Thálie míří do Komorní scény Aréna


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO