Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

O fous lepší MHD

Publikováno: 2.11.2020

Dopravní podnik Ostrava, ve spolupráci se Sdružením dopravních podniků ČR, se letos už po potřetí zapojil do osvěty na téma mužského zdraví. Symbolem Movemberu je knír, který si v měsíci listopadu nechávají narůst muži po celém světě. I my v Ostravě se chceme pyšnit pořádným knírem, a proto jsme se rozhodli nechat „zarůst“ vousem všechny naše nejmodernější tramvaje Stadler nOVA.

Celosvětová kampaň Movember bojuje pravidelně za změnu pohledu na mužské zdraví. Již třetím rokem se i dopravní podniky připojí k podpoře projektu Movember a v ulicích budou po celý listopad opět k vidění kníry na čelech autobusů, tramvají i trolejbusů. Šířit osvětu ale budou dopravní podniky po celé ČR i prostřednictvím dalších komunikačních kanálů.

 „Ochrana našeho zdraví je kvůli pandemii covid-19 v současné době tématem číslo jedna, ale neměli bychom opomíjet i další závažné nemoci. Proto jsme i letos polepili autobusy, tramvaje i trolejbusy kníry, které právě mají nabádat k nepodceňování prevence a s ní spojený případný včasný záchyt nemoci. Věříme, že vozy s knírem vzbudí žádoucí pozornost v ulicích měst a v rámci našich možností přispějeme dobré věci,“ říká Tomáš Pelikán, předseda SDP ČR a místopředseda představenstva Dopravního podniku města Pardubic, a. s.

Spolupráci napříč republikou zastřešilo opět Sdružení dopravních podniků ČR. V letošním roce se do akce zapojilo více než deset dopravních podniků. Například v Praze bude polepeno kníry 20 autobusů a 20 tramvají, v Ostravě 40 nejnovějších tramvají Stadler a v Plzni vyjede dokonce 60 vousatých vozů všech tří trakcí.

Ostravské tramvaje se letos rozhodly mezi sebou odlišit, a vyjíždějí do ulic s třemi druhy knírů: Mroží „Husťák“, Havířský knír „Střapáč“ a Ostravský točený „Elegán“. Na webových stránkách www.dpo.cz/movember je spuštěná anketa, kde mohou cestující hlasovat o tom, který knír se jim nejvíce líbí, a samozřejmě zde najdou i další důležité informace o problematice mužských onemocnění.

Nadační fond Muži proti rakovině podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu
v této oblasti a pomáhá získat finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů. Rakovina prostaty je přitom jedním z nejvíce bezpříznakových druhů rakovin.

Více informací naleznete také zde: http://www.muziprotirakovine.cz/ .

O fous lepší MHDO fous lepší MHDO fous lepší MHD


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO