Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Ostravská univerzita vysadila 11 500 stromů!!!

Publikováno: 5.10.2020

Ostravská univerzita před rokem zahájila kampaň Ovlivni nejen svou budoucnost a v rámci té dala uchazečům slib, že za každou přihlášku ke studiu zasadí strom tam, kde jich je nejvíce potřeba. Za necelé dva týdny tedy dobrovolníci z Ostravské vysadili ve spolupráci s Lesy ČR 11 500 stromů na Javorovém vrchu.

Sázení OU lesa proběhlo 2. a 3. října, přičemž většina dobrovolníků – studentů a zaměstnanců univerzity, se přihlásila na jeden z těchto dnů, někteří z nich se zúčastnili oba dny. Všechny přihlášené vyzvedl v pátek i v sobotu ráno autobus v centru Ostravy a dovezl je na heliport, který se nachází přibližně 100m pod chatou na Javorovém vrchu, kde zalesnění proběhlo. Co se dopravy týče, univerzita měla pro tento účel domluvenou spolupráci se Student Agency, která naši akci propaguje v podzimním čísle časopisu Žlutý. Než se sázející dobrovolníci rozdělili na dílčí skupinky, zaškolili dobrovolníky zástupci Lesů ČR, všichni obdrželi rukavice s univerzitním logem a občerstvení. Dopravu, stravu i pitný režim tedy zajistila Ostravská univerzita.

Kromě studentů se zúčastnili i vedoucí pracovníci univerzity a celá tato mise vznikla také proto, že posláním Ostravské univerzity je pracovat pro region a pozitivně ho ovlivňovat. „Současná generace mladých lidí začíná být velmi aktivní, chce doslova měnit svět. A my na ně apelujeme, aby začali už teď – aby si vybrali ten správný obor, ve kterém se chtějí stát odborníkem a mohou tak skutečně ovlivnit danou oblast k lepšímu, nejen o změnách diskutovat. Ať už jde o přírodu, společnost, vzdělávání, technologie, medicínu nebo umění,“ vysvětluje tisková mluvčí Ostravské univerzity Lucie Fremrová. Sázení stromů je pouze dílčí část kampaně s názvem Ovlivni nejen svou budoucnost. Ostravská univerzita podniká i další kroky k tomu, aby byla budoucnost taková, jakou bychom si ji pro další generace přáli. Dlouhodobě například pomáhá shánět dárce krve a kostní dřeně, organizuje diskuze s vědci na palčivá témata současnosti. Vědeckým výzkumem pomáhá řešit různé problémy – například v oblasti sociální práce, ekologie, urbanismu nebo lidského zdraví.

-        https://alive.osu.cz/dobrovolnici-z-ostravske-zasadi-stromy-za-podane-prihlasky/

-        Facebooková událost akce: https://www.facebook.com/events/352739512548388

O AKCI

Sázení stromů za podané přihlášky organizovala Ostravská univerzita letos poprvé a proběhne minimálně i v příštím roce, kdy bude kampaň Ovlivni nejen svou budoucnost stále probíhat. Univerzita chce touto akcí ukázat, že akademické prostředí má velký přesah do různých prakticky uchopitelných oblastí života a že jí záleží na regionu, ve kterém sídlí.

Ostravská univerzita vysadila 11 500 stromů!!!Ostravská univerzita vysadila 11 500 stromů!!!Ostravská univerzita vysadila 11 500 stromů!!!


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO