Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Tibor Červeňák v Galerii ZaZa

Publikováno: 2.10.2020

Galerie ZaZa na ostravské Sokolské třídě vystavuje díla Tibora Červeňáka /1977/. Výstava dostala název Doteky.

Jak říká galeristka Radana Zapletalová, v obrazech je vidět zajímavý příběh velmi talentovaného umělce. Výstava byla zahájena 1. října.

Autor Tibor Červeňák, rodák z Hranic na Moravě, vyrostl v dětském domově v Krnově. Tam jej také poprvé napadlo, že by se mohl věnovat umění. A to při návštěvě ateliéru zdejšího sochaře Mikoláše Rutkovského, kam jej spolu se spolužáky vzal jejich vychovatel. Tiboru Červeňákovi tehdy bylo devět let. Později se vyučil se malířem – lakýrníkem.  Před 17 lety se přestěhoval do Velké Británie, kde začal studovat výtvarné umění. Absolvoval jednu z nejprestižnějších uměleckých vysokých škol v Londýně Chelsea College of Arts. Získal zde rovněž bakalářský titul.

Svá díla již stihl Tibor Červeňák vystavit ve velkých evropských metropolích, jakými jsou Berlín, Paříž, Benátky, Vídeň nebo Helsinky. Červeňákovy obrazy mohli obdivovat lidé také v New Yorku. Jejich cena přesahuje stotisícové částky. Nyní žije Tibor Červeňák střídavě ve Wellsu a v Praze.

„Výstavu Doteky tvoří obrazy, které jsou tak trochu odpovědí na můj osobní příběh,“ řekl malíř během ostravské vernisáže. K jeho oblíbeným námětům patří především koně. „Ty jsem chodil několik let pozorovat do volné přírody ve Wellsu. Obdivoval jsem jejich solitérství. Když jsem se v devíti letech rozhodl, že budu malovat, rozhodl jsem se pro činnost, která je rovněž pro solitéra. Malovat pro mě není profese, ale je to součást mého života,“ dodal Červeňák.

Výstava Doteky v Galerii Zaza potrvá do 4. 12. 2020.

Tibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZaTibor Červeňák v Galerii ZaZa


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO