Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Nový muzikál jako pohádka pro dospělé

Publikováno: 29.9.2020

První muzikálovou premiérou Národního divadla moravskoslezského v nové sezóně bude 3. října v Divadle Jiřího Myrona dílo s názvem Květiny pro paní Harrisovou britských autorů Richarda Taylora (1965) a Rachel Wagstaff (1980).

 

Dobrosrdečná uklízečka a šaty od Diora

 

Námětem je novela Paula Gallica o dobrosrdečné londýnské uklízečce Ádě Harrisové, která se vydá do Paříže, aby získala vysněné přepychové šaty z kolekce Christiana Diora, a zažije přitom spoustu krásných setkání.

 

Novela Paula Gallica Mrs. ’Arris Goes to Paris vyšla v USA v roce 1958 jako první ze série dobrodružství obyčejné Londýňanky. Uklízečka Áda Harrisová žije skromně. Jednoho dne ve skříni jedné ze svých bohatých klientek uvidí nádherné šaty a rozhodne se, že takové si v Paříži přímo u slavného návrháře pořídí také. Jde za svým snem vytrvale a za každou cenu a nejen své klienty laskavým způsobem nabádá k tomu, aby si také plnili sny a přání.

 

Hana Fialová? Jednoznačná volba

 

Roli Ády Harrisové svěřila režisérka Gabriela Petráková držitelce Ceny Thálie Haně Fialové. Volba to byla jednoznačná.

 

„Paní Harrisová je mi blízká svou srdečností, svým soucitem, obětavostí. Miluje lidi a je jí jedno, v jakém jsou postavení. Prostě je mi blízká láskou k bližnímu svému. Ta role je opravdu krásná a mám z ní velkou radost,“ vyznává se Hana Fialová.

 

Dopřát si pohlazení a povzbuzení

 

„Je dobře, že se ten titul hraje teď, že se jeho uvedení posunulo na začátek sezóny. Škaredého a smutného je dnes na světě tolik, tak proč si nedopřát pohlazení a povzbuzení? Do této doby se ten titul přesně hodí,“ říká Hana Fialová.

 

V roli nejlepší kamarádky Růži, která je Ádě Harrisové oporou a pomáhá jí na šaty šetřit, se představí Jarmila Hašková. Manžela hlavní hrdinky (a také jednoho z Diorových přátel) hraje Tomáš Savka, bohatou klientku Lady Dant Eva Zbrožková, šéfku Diorova salonu Madame Colbert Michaela Horká.

 

Orchestr řídí Jakub Žídek. Režie Gabriela Petráková. Kostýmy jsou dílem Marty Roszkopfové, scénu vytvořil Ondřej Zicha.

Nový muzikál jako pohádka pro dospěléNový muzikál jako pohádka pro dospěléNový muzikál jako pohádka pro dospěléNový muzikál jako pohádka pro dospělé


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO