Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Sezóna v Aréně začíná Koncem hry

Publikováno: 3.9.2020

Komorní scéna Aréna uvede v sobotu 5. září v premiéře slavné drama Samuela Becketta Konec hry. Beckett v Konci hry vytvořil postapokalyptický obraz zdevastovaného světa, ve kterém dožívají poslední lidé. Inscenaci režíruje umělecký šéf divadla Ivan Krejčí.

 

„Premiéru Konce hry uvádíme v novém termínu, v sobotu 5. září. Inscenací, kterou měla minulá sezóna končit, budeme paradoxně novou sezónu začínat. Zdá se nám to nanejvýš příhodné pro zavirovaný svět, ve kterém nevíme dne, ani hodiny, natož začátku a konce,“ říká dramaturg Arény Tomáš Vůjtek.

 

Doplňuje, že by to nebyla Aréna, kdyby do situace, v níž vzniká ideální prostředí pro pokládání otázek o smyslu a plánu lidské existence, nedokázala dostat také dávku hořkého humoru.

 

Soubor Arény a tvůrčí tým Ivana Krejčího pojal Beckettův Konec hry předně jako absurdní grotesku o konci světa. Pro Ivana Krejčího to není první setkání s touto hrou.

„Na Konci hry jsem pracoval už v roce 1997 jako asistent v inscenačním týmu režiséra Josefa Janíka. Tenkrát hráli Nagga a Nell Michal Čapka a Ivana Uhlířová. V naší inscenaci tvoří tento krásný pár starých milenců Stanislav Šárský s Danou Fialkovou,“ říká Ivan Krejčí.

V rolích Hamma a Clova návštěvníci divadla uvidí Marka Cisovského a Vojtěcha Lipinu. Pro herce Stanislava Šárského je to první hostování v Komorní scéně Aréna.

Termíny repríz jsou v pondělí 7. září a ve čtvrtek 10. září, ve středu 30. září a v pondělí 12. října.

Sezóna v Aréně začíná Koncem hrySezóna v Aréně začíná Koncem hrySezóna v Aréně začíná Koncem hrySezóna v Aréně začíná Koncem hrySezóna v Aréně začíná Koncem hrySezóna v Aréně začíná Koncem hry


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO