Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Místo, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a Špinarová

Publikováno: 26.8.2020

Moderní technické zázemí, nové šatny i bar. To je výsledek rozsáhlé rekonstrukce Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava.

Nově zrekonstruované prostory byly slavnostně otevřeny v úterý 25. srpna. Studio 1 přejmenovávají v nadsázce pracovníci rozhlasu na ostravské Abbey Road. Neopakovatelné chvíle zažilo studio v 60. letech minulého století, kdy zde své první nahrávky pořídil Karel Kryl. Ve studiu natáčely rovněž Marie Rottrová, Věra Špinarová i hudební tělesa jako Janáčkova filharmonie, Ostravský rozhlasový orchestr a další.

V rekonstruovaném studiu byli prvními vystupujícími na úterním na výjimečném koncertě ostravský jazzman Boris Urbánek a jeho Boris Band Combination. Nové prostory slavnostně otevřeli generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a ředitel Českého rozhlasu Ostrava Josef Podstata. „Naše vysílání letos oslavilo 91 let své existence a nová technika a nové technologie byly potřeba,“ řekl Podstata.

Součástí slavnostního otevření byla i vernisáž velkoformátových fotografií ostravského tvůrce Martina Straky, který je dvorním fotoreportérem ostravského studia.

První etapa generálních oprav budovy Šmeralova 4, kde jsou umístěna veškerá nahrávací studia a režie Českého rozhlasu Ostrava, se uskutečnila v roce 2016. Celková rekonstrukce zahrnovala instalaci nové vzduchotechniky, opravy havarijního stavu střechy, rozvody elektřiny, vody i topení.

Na nové studio se mohou lidé přijít podívat již 9. září, kdy zde Český rozhlas pořádá jeden ze svých tradičních koncertů. Ve folklorním cyklu Zpěvem k srdci se představí Vojenský umělecký soubor Ondráš.

Místo, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a ŠpinarováMísto, kde zpíval Kryl, stejně jako Rottrová a Špinarová


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO