Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Dušan Šimánek: Akt

Publikováno: 17.7.2020

Výstava nepříliš známých aktů renomovaného českého fotografa Dušana Šimánka /1947/ je od 16. července k vidění ve Fotografické galerii Fiducia na Nádražní ulici v Ostravě.

„Černobílé akty fotografa Dušana Šimánka ukazují ženská těla, která ve svých bezchybných a chladných pozicích vypadají jako sochy vytesané z kamene. Nic není ponecháno náhodě: umělec, který je znám svým perfekcionismem, pečlivě harmonizuje dokonalou souhru světla, formy a pohybu, aby své modely inscenoval do sousoší připomínající Auguste Rodina,“ říkají o vystavovaných dílech kurátoři výstavy.

Sám autor se vernisáže v čtvrtek 16. července nezúčastnil z poněkud kuriózního důvodu – jeho děti mu koupily společný zájezd. „Asi každý, koho by děti v jeho 73 letech vzaly na společný zájezd, a ještě ho i zaplatily, by byl rád,“ omlouval nepřítomného tvůrce kurátor galerie a fotograf Roman Polášek. Dodal však, že Šimánek do Ostravy přijede alespoň na zakončení výstavy v srpnu.

Dušan Šimánek již ve Fotografické galerii Fiducia vystavoval v roce 2011, kdy zde představil sérii fotografií nazvanou Okna. Autor se věnuje rovněž reklamní a módní fotografii. Jeho volná tvorba je pozoruhodná a jeho práce jsou zastoupeny v důležitých zahraničních sbírkách jako například Centre Pompidou v Paříži či JCA v Tokiu. 

Výstava Akt ve Fotografické galerii Fiducia potrvá do 31. srpna.

Dušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: AktDušan Šimánek: Akt


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO