Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Do sedel!!!

Publikováno: 9.7.2020

Od 12. července do 7. září se v Ostravě konají každou neděli od 14 hodin cyklistické vyjížďky za historií a přírodními krásami města. Projekt, zahrnující celkem 9 vyjížděk, dostal název Do sedel.

 

Hlavním organizátorem akce je Kulturně sportovní spolek Elegant. Cyklistickými vyjížďkami navazuje na rozsáhlou výstavu s cyklistickou tématikou Fenomén cyklistika 2, která je k vidění až do 30. září v Ostravském muzeu /viz.foto/.

 

Komentované vyjížďky jsou určeny pro všechny zájemce. Po trase vyjížďky budou posíleny kapacity sdílených městských kol, proto účastníci nemusí mít ani vlastní kolo. Lidé se mohou na jednotlivé vyjížďky přihlásit přes webový formulář:

https://elegantspolek.cz/akce/do-sedel/  nebo přímo na místě.

 

Každý účastník obdrží na startu „pracovní list“ s mapkou, označením zastavení, s informacemi o délce trasy, převýšení, časech, kontaktními telefonními čísly a legendou k jednotlivým zastávkám.

 

První vyjížďka 12. července nese název Od radnice k radnici, měří 7 kilometrů a startuje se na Masarykově náměstí. O týden později, 19. července, se pojede od nádraží Ostrava střed do Jubilejní kolonie, kde dokonce zahraje swingový orchestr.

 

Do projektu jsou aktivně zapojeny jednotlivé obvody města Ostravy, ve kterých se budou vyjížďky konat. Akci podporuje také partner projektu Nextbike Czech Republic – poskytovatel městských sdílených kol. Obsahovou část výkladu připravuje Ostravské muzeum a Petr Lexa Přendík. Realizaci zajišťuje Kulturně sportovní spolek Elegant ve spolupráci s Ostravskou univerzitou.

 

 

Více informací a přihlášení na vyjížďky:

 

 https://elegantspolek.cz/akce/do-sedel/

Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!Do sedel!!!


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO