Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Dárek milovníkům motorek všeho věku

Publikováno: 12.6.2020

Unikátní sbírka třiceti motocyklů tvoří novou zážitkovou výstavu ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích. Zahájena byla 12. června a potrvá nejméně do března 2021.

Během vítkovické GRAND PRIX se lidé mohou těšit, že si svět motorek osahají a zkusí. Zažijí proudění vzduchu při 120kilometrové rychlosti, mohou roztlačit motorku o váze 150 kilogramů nebo vykuchat motor a pak ho složit zase zpátky. Anebo se o to minimálně mohou pokusit.

„Celá koncepce výstavy vychází z nejmodernějších expozičních trendů, které kladou důkaz na interaktivitu a tím i na zábavu spojenou se vzděláváním,“ uvedl během zahájení výstavy hejtman kraje Ivo Vondrák.  Výstava vznikla díky spolupráci Dolních Vítkovic s Moravskoslezským krajem a také díky akademickému sochaři Miroslavu Rybičkovi, který na vystavovaných historických motocyklech závodil a pro vystavovací účely je zapújčil.

Součástí expozice je také motocykl JAWA 250 special z roku 1939. Motocykl byl za konzultace Národního technického muzea odborně zrestaurován v restaurátorské dílně, která vznikla před dvěma lety za podpory Moravskoslezského kraje při VŠB-TUO. Tento historický kousek na VŠB kompletně rozebrali a repasovali, takže teď je plně funkční a pojízdný.

Kromě historických unikátů ovšem najdou návštěvníci na výstavě také moderní stroje BMW, stylový foto point se stupni vítězů, historické i současné motorkářské outfity nebo model motocyklu budoucnosti.

Dárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věkuDárek milovníkům motorek všeho věku


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO