Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Bezruči představují novou sezónu

Publikováno: 22.5.2020

Kultovní představení Mechanický pomeranč, adaptace slavného Formanova filmu Lásky jedné plavovlásky nebo inscenace Špinarka o známé ostravské rodačce – Divadlo Petra Bezruče představilo novou sezónu nazvanou Zpátky ve hře 2020/21.

 

Mechanický pomeranč v září

 

Po nucené pauze, která zastavila zkoušení inscenace Mechanický pomeranč těsně před

premiérou, se divadelníci na konci měsíce května vrací do divadla a intenzivně zkouší a připravují novou sezónu, ve které divadlo uvede pět nových titulů.

O dlouho očekávanou divadelní adaptaci Mechanického pomeranče tak ostravští diváci nepřijdou, premiéra legendárního díla Anthonyho Burgesse, která měla původně proběhnout koncem března, se uskuteční v září 2020. V režii Terezy Říhové se v hlavní roli Alexe představí Jakub Burýšek.

 

 

Lásky podle Formana

 

Druhou premiérou sezóny bude originální adaptace slavného filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky. Komedie o prvních láskách, kocovinách a růžových brýlích, které možná spadnoudřív, než si je stačíme nasadit, připravuje na začátek listopadu 2020 umělecký šéf souboru JanHolec. Diváci se mohou těšit na živou kapelu a hity, které jen tak nevyženou z hlavy.

 

Variace na hamletovské téma

 

Na počátku roku 2021 čeká diváky dramatizace románu Iana McEwana Skořápka. Současný britský prozaik patřící k mistrům své generace vytvořil osobitou variaci na hamletovské téma. Inscenaci Bezruči uvedou v unikátní koprodukci s uměleckou skupinou Spitfire Company, která sbírá prestižní ocenění na poli experimentálního, fyzického a tanečního divadla u nás i v zahraničí.

 

Dostojevského bratři

 

Román Fjodora Michajloviče Dostojevského Bratři Karamazovi patří k vrcholným dílům světové románové tvorby. Nesmrtelný příběh o otcovražedném hledání pravdy ožije u Bezručů v režii Jana Holce v březnu 2021.

 

Špinarka na závěr

 

Závěr sezóny bude patřit autorské inscenaci o zpěvačce Věře Špinarové v režii Tomáše Dianišky. Ten je u Bezručů podepsán pod kritikou i diváky oceňovaným hitem Transky, body, vteřiny. Ve své nové hře nazvané Špinarka se zaměří na pozoruhodný osud této známé ostravské rodačky. Intimní portrét i epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky bude mít premiéru v květnu 2021.

Bezruči představují novou sezónuBezruči představují novou sezónuBezruči představují novou sezónu


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO