Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Dolní Vítkovice se znovu otevřely návštěvníkům

Publikováno: 11.5.2020

Dolní Vítkovice (DOV) jsou od 11. května opět otevřeny. Hned první den zpřístupnily oblíbený prostor Dětského světa pro nejmenší děti ve Velkém světě techniky. Návštěvníci už mohou také na vysokopecní okruh a na věž Bolt Tower.

 

Zvláštní režim otevření

 

Následovat bude od 15. května otevření i dalších center, jakými jsou expozice Velkého světa techniky a Malý svět techniky U6, hornické muzeum na Landeku či Milan Dobeš Museum. Tyto části DOV budou zatím otevřeny ve zvláštním režimu vždy v pátky, soboty a neděle.

 

Od pondělí do čtvrtka se budou moci do DOV hlásit návštěvy organizovaných skupin, se kterými se DOV individuálně dohodne na možnosti návštěv všech částí dolnovítkovických areálů.

 

Chystá se audiokino

 

„Chystáme také autokino v DOV, které by mělo poprvé hrát už 17. května. Když se před lety povedlo postupně zachraňovat jednotlivé objekty areálu a zpřístupňovat je veřejnosti, netušili jsme, že nás bude o pár let později čekat další znovuotevření,“ říká výkonný ředitel DOV Petr Koudela.

 

Motorky i Chytrý klubík

 

Během nečekané odstávky vzniklo ve Světě techniky hned několik novinek. Nově mohou zájemci využít Chytrý klubík, aneb hlídání dětí, on-line doučování prostřednictvím šikovných lektorů, komentované prohlídky Světem techniky nebo zhlédnout novou interaktivní výstavu motorek Grand Prix.

 

Bolt Tower, který momentálně nesvítí, se Dolní Vítkovice chystají zcela rozsvítit ve chvíli úplného otevření všech provozů.

 

Otevírání jednotlivých atraktivit probíhá v souladu s vládním nařízením a při dodržování přísných hygienických pravidel. Doporučená je úhrada vstupného předem na e-shopu DOV (se slevou) nebo je možná také úhrada QR kódem či platba platební kartou na místě. DOV připravil i patřičná hygienická opatření, jako je například označení pro minimální rozestupy před recepcí (2 metry), zvýšené dezinfikování kritických míst, rozmístění dezinfekčních prostředků na toaletách a další.

 

Více na: www.dolnivitkovice.cz

Dolní Vítkovice se znovu otevřely návštěvníkůmDolní Vítkovice se znovu otevřely návštěvníkůmDolní Vítkovice se znovu otevřely návštěvníkůmDolní Vítkovice se znovu otevřely návštěvníkůmDolní Vítkovice se znovu otevřely návštěvníkůmDolní Vítkovice se znovu otevřely návštěvníkůmDolní Vítkovice se znovu otevřely návštěvníkům


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO