Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Čtyři podivíni a holocaust

Publikováno: 7.2.2020

V ostravském Divadle Petra Bezruče – vůbec poprvé na českých jevištích ožil strhující román Viktora Fischla Dvorní šašci.

 

Příběh čtyř vězňů a jednoho velitele tábora smrti okouzlil už Miloše Formana, který jej toužil natočit jako film. K tomu však nakonec nedošlo, ale se čtyřmi podivíny, kteří přežili peklo holocaustu, se  nyní mohou diváci seznámit u Bezručů. Slavnostní premiéra inscenace v režii Jakuba Nvoty proběhla v pátek 31. ledna.

 

Viktor Fischl ve svém románu působivě líčí životní příběhy čtyř židovských vězňů v koncentračním táboře Osvětim, kteří se stali „dvorními šašky“ sloužících jako atrakce a rozptýlení při četných večírcích velitele tábora. Umožní jim to přežít peklo koncentračního tábora?

 

Práva k Fischlově knize zakoupil Miloš Forman, filmové zpracování Dvorních šašků však nikdy nespatřilo světlo světa. „Je škoda, že sa do toho Forman nepustil, dúfam, len, že počas práce neprídem na to, že bol múdrejší ako my a zistím prečo to neurobil,“ říká Jakub Nvota. „Premiéra inscenace Dvorní šašci připadá na týden, ve kterém si připomínáme 75. výročí osvobození nacistického vyhlazovacího tábora Osvětim,“ doplňuje dramaturgyně Divadla Petra Bezruče Anna Smrčková.

 

Slovenský režisér Jakub Nvota je ostravskému publiku dobře znám – je podepsán pod úspěšnou inscenací Spalovač mrtvol a v loňské sezoně u Bezručů dramatizoval knihu Jakuba Demla Zapomenuté světlo.

 

V hlavních rolích se představí Michal Sedláček, Ondřej Brett, Jakub Burýšek a hostující herec Michal Noga – absolvent VŠMU v Bratislavě.

 

 

Premiéra: 31. ledna 2020 v Divadle Petra Bezruče

 

 

Čtyři podivíni a holocaustČtyři podivíni a holocaustČtyři podivíni a holocaustČtyři podivíni a holocaustČtyři podivíni a holocaustČtyři podivíni a holocaust


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO