Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Osm žen. Detektivka, horor i komedie

Publikováno: 14.1.2020

Činohra Národního divadla moravskoslezského připravuje detektivku, horor i komedii v jednom. Slavná krimikomedie Osm žen francouzského mistra důmyslných zápletek Roberta Thomase bude mít v Divadle Antonína Dvořáka premiéru ve čtvrtek 16. ledna.

Režie se ujal Ivan Krejčí a na jevišti se představí kompletní ženská obsada činoherní šatny NDM a jedna hostující herečka: Kateřina Breiská, Sára Erlebachová, Aneta Klimešová, Marie Logojdová, Renáta Klemesová, Anna Cónová, Michaela Rykrová (jako host) a Lada Bělašková.

Vražedný motiv měly všechny

Rádoby poklidné rodinné předvánoční dopoledne ve venkovském sídle naruší výkřik komorné: najde pána domu v jeho ložnici v tratolišti krve a s dýkou v zádech. V domě se schází osm žen, z nichž každá má k muži jiný vztah: je tu snobská manželka, dvě dcery, z nichž ta mladší miluje detektivky, na první pohled nemohoucí tchyně, zakomplexovaná a otravná švagrová, navenek starostlivá hospodyně, atraktivní komorná a později se objevuje i jeho tajemná sestra.

Dům je odříznut od světa nejen sněhovou kalamitou, ale kdosi přerušil i telefonní spojení, odrovnal hlídací psy a postaral se o to, aby vůz manželky nebyl pojízdný. Nelze se dovolat pomoci a všechny ženy se tedy chopí vyšetřování. Jak vychází postupně najevo, měly všechny vražedný motiv, měly příležitost. Jsou tedy podezřelé. Důkladně se tu propere rodinné špinavé prádlo!

Jedna z nás lže

„Vztahy mezi ženami se ukazují v pravém světle, jež odhaluje sílu a všechny odstíny umění ženské přetvářky i rafinovanosti. Komika i dramatično vznikají ve střetu osmi precizně vystižených charakterů ženských hrdinek, z nichž každá za nastalých pohnutých a vypjatých okolností musí vyjevit své nepříjemné tajemství,“ přibližuje dramaturg Adam Gold.

Jaké bylo manželství pána domu a jeho mondénní měšťácké ženy Gábi? Co je zač nová půvabná komorná Luiza? Jaká tajemství skrývají obě dcery? Co je zač navenek spořádaná a pečující hospodyně? Proč se zrovna nyní zjevuje sestra pána domu, kterou nikdo nezná? Opravdu nikdo? Která z žen zabila pána domu?

Hru uvádí NDM s podtitulem: Jedna z nás lže a ta je vražedkyní!

 

V nastudování činohry Národního divadla moravskoslezského se mohou diváci těšit na svižné pojetí režiséra Ivana Krejčího i hororovou stylizaci à la Addams Family podtrženou kostýmy Marty Roszkopfové. Scénu vytvořil Milan David. Hudba Ondřej Švandrlík. Dramaturgie Adam Gold. Překlad Milena a Josef Tomáškovi.

Osm žen. Detektivka, horor i komedieOsm žen. Detektivka, horor i komedieOsm žen. Detektivka, horor i komedieOsm žen. Detektivka, horor i komedieOsm žen. Detektivka, horor i komedie


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO