Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Provazochodec i dopisy Ježíškovi

Publikováno: 1.12.2019

Vánoční strom se na Prokešově náměstí před Novou radnicí rozzářil v sobotu 30. listopadu.

 

Společným zacinkáním na zvonky je rozsvítili návštěvníci s ostravským primátorem Tomášem Macurou. Město připravilo v předvečer adventu bohatý program. Největším lákadlem byla andělská provazochodecká show ve výšce 30 metrů nad hlavami návštěvníků.

 

Rodiče s dětmi se mohli zúčastnit kreativních dílniček nebo se pobavit při divadelním pohádkovém představení. V provozu přímo na náměstí byla Ježíškova pošta, ve které děti posílaly svá přání formou korespondenčního lístku do Božího daru.

 

Andělé na chůdách rozdávali dětem kouzelná andělská peříčka. Celou atmosféru dokreslil zpěv vánočních koled.

 

Náměstí letos zdobí bezmála tři tisíce metrů světelných řetězů s 25 900 diodami. Na vánočním stromě je kromě světelných řetězů také 250 stříbrných a modrých koulí a na budově radnice září dvanáct velkých svítících sněhových vloček. Použita je LED technologie včetně světelných efektů ´flash´, které vytváří třpytivý efekt.

 

Dominantou náměstí se stal umělý, deset metrů vysoký vánoční strom se světelnou výzdobou a dekorací a na špici s výraznou ozdobou ve tvaru hvězdy.  Výzdoba bude na Prokešově náměstí až do 6. ledna 2020.

Provazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy JežíškoviProvazochodec i dopisy Ježíškovi


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO