Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Netvor na scénu!

Publikováno: 14.11.2019

Slavnostní premiéra inscenace Frankenstein v režii nového uměleckého šéfa souboru Divadla Petra Bezruče Jana Holce se uskuteční v pátek 15. listopadu.   

Když před dvěma sty lety napsala Mary Shelleyová román o vědci Viktoru Frankensteinovi a jeho umělém člověku, nemohla tušit, jakému fenoménu dává vzniknout. Nyní vtrhne slavné monstrum také do ostravského Divadla Petra Bezruče. V hlavních rolích děsivého příběhu o povaze dobra a zla i zodpovědnosti vědy se představí Lukáš Melník a Vojtěch Johaník.

Touha vyrovnat se Bohu

Příběh šíleného vědce Frankensteina je považován za vůbec první dílo světové sci-fi literatury a nesporně patří mezi klasiku hororového žánru. Příběh o mladém vědci, který si nebezpečně zahrál s přírodními zákony a stvořil netvora, je notoricky známý. Slibuje přitom hravé a žánrově překvapivé prozkoumání tématu lidské touhy vyrovnat se Bohu. „Tato látka mě lákala už delší dobu. Postava Viktora Frankensteina je v mnoha aspektech velmi dráždivá. Téma osobní ambice, které dokáže člověka zcela pohltit a dokonce zničit, bude věčné. Frankenstein pro mě není pouze horor, ale především psychologické drama,“ říká režisér Jan Holec.

Jakou cenu má život?

„Dramatizace Frankensteina dává hercům ohromný prostor ze sebe vydat ty nejniternější stavy. Nic na světě není černobílé, a to je devízou tohoto titulu. Divák stane před otázkami života a smrti. Jakou cenu má vlastně život sám a kam až jsme ochotni zajít,“ říká Lukáš Melník, který v inscenaci ztvární roli legendárního vědce Viktora Frankensteina. 

Netvor na scénu!Netvor na scénu!Netvor na scénu!Netvor na scénu!Netvor na scénu!Netvor na scénu!Netvor na scénu!


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO