Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Janáček i Strauss zazněli na piazzettě

Publikováno: 3.10.2019

V budově někdejší prodejny Galex na rohu ulic Nádražní a Holarova začala 2. října výstava nazvaná Koncertní síň pro Ostravu. Veřejnosti jepřístupná každý pracovní den až do 1. listopadu od 14 do 18 hodin v budově bývalého Galexu. Vstup na výstavu je zdarma.

 

Zájemci mají možnost seznámit se se všemi návrhy, které zkušení architekti z prestižních světových studií odeslali do veřejné architektonické soutěže vyhlášené městem Ostrava.

 

Součástí výstavy jsou videa s názory významných hudebníků, architektů a dalších osobností, kteří se vyjadřují k vizi koncertní haly, a také modelu vítězného návrhu.

 

Kombinovanou dvoukolovou mezinárodní architektonicko-urbanistickou soutěž na koncertní halu zahájilo město vloni v srpnu. Vítězem se stalo studio Steven Holl Architects z New Yorku s Architecture Acts z Prahy, které už v současnosti na základě smlouvy s městem zpracovává projektovou dokumentaci.

 

Nová koncertní síň se má začít stavět v sousedství Domu kultury města Ostravy v roce 2022. Náklady na realizaci se odhadují na 1,5 miliardy korun bez DPH.  Podle optimistických odhadů by zde mohla Janáčkova filharmonie Ostrava zahrát svůj tradiční novoroční koncert v lednu 2024.

 

Vernisáž výstavy se ve středu 2. října odehrála na piazzettě u zastávky Elektra na Nádražní ulici. V programu vystoupili hudebníci Janáčkovy filharmonie s úvodními fanfárami Janáčkovy Sinfonietty a Tak pravil Zarathustra od Richarda Strausse.

 

Během vernisáže primátor Ostravy Tomáš Macura připomenul, že poslední koncertní hala byla v českých zemích postavena v roce 1885. Bylo jí pražské Rudolfinum. „Což uznáte sami, je trochu ostuda,“ řekl primátor a dodal, že v sousedním Polsku vzniklo během uplynulých deseti let třináct koncertních hal a všechny mají naplněný program minimálně na půl roku dopředu.

 

Janáček i Strauss zazněli na piazzettěJanáček i Strauss zazněli na piazzettěJanáček i Strauss zazněli na piazzettěJanáček i Strauss zazněli na piazzettěJanáček i Strauss zazněli na piazzettěJanáček i Strauss zazněli na piazzettěJanáček i Strauss zazněli na piazzettěJanáček i Strauss zazněli na piazzettě


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO