Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Premiéra u Bezručů

Publikováno: 22.9.2019

První premiérou nové sezóny v ostravském Divadle Petra Bezruče bude slavná hra klasika francouzské komedie Molièra Zdravý ne/mocný. Zábavnou taškařici o jednom umanutém hypochondrovi s hereckým souborem nazkoušel režisér Vladimír Morávek. V hlavní roli vášnivého vyznavače léčiv Argana se představí Norbert Lichý. Na komedii prokládanou tanci lze k Bezručům zajít od 20. září, kdy proběhne slavnostní premiéra. 

Ostrava se promění v Paříž

Podle Bezručů zažije divadelní Ostrava něco, co dlouho nezažila a dlouho nezažije. Divadlo Petra Bezruče se promění v Palais-Royal a Ostrava v Paříž. A možná přijde i král Slunce Ludvík XIV. „Vrátíme se v čase a odehrajeme to legendární představení ze 17. února 1673, při němž Molière málem zemřel, ale diváci si mysleli, že je to jen žert,“ říká dramaturg inscenace Zdeněk Kocián a dodává: „Vladimír Morávek nazkoušel jednu z nejslavnějších a nejodvážnějších Molièrových komedií způsobem stejně odvážným a opulentním. Hrát se bude po celém divadle i před ním a Norbert Lichý ve dvojroli Molièra a Argana je nezapomenutelně vtipný a dojemný. Ale co jen Norbert. Všichni!“

 Molièrovy hry nejsou Norbertu Lichému cizí, již v minulosti ztvárnil na prknech Divadla Petra Bezruče Geronta v komedii Scapinova šibalství, Harpagona v Lakomci nebo Tartuffa ve stejnojmenné inscenaci. V dalších rolích se objeví Kateřina Krejčí, Magdaléna Tkačíková, Michal Sedláček, Dušan Urban, Jakub Burýšek, Vojtěch Johaník a další. Poprvé se na prknech Divadla Petra Bezruče představí také nová posila pánské části souboru Jáchym Kučera.

 

Trailer k inscenaci:

https://www.youtube.com/watch?v=uRP3xGJwgnw&feature=youtu.be

Premiéra u BezručůPremiéra u BezručůPremiéra u BezručůPremiéra u BezručůPremiéra u Bezručů


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO