Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Molière, Frankenstein i Mechanický pomeranč

Publikováno: 22.7.2019

 

Divadlo Petra Bezruče vstupuje do nové sezóny, která k návštěvě divadla doslova vyzývá – nese totiž název Zaskoč si k Bezručům! Divadlo uvede pět nových titulů a opět půjde z větší části o výrazně autorské počiny: zbrusu novou hru úspěšné české autorky, adaptaci kultovního románu, českou premiéru strhujícího příběhu i autorskou variaci na klasické hororové téma.

 

Zdravý nemocný s Lichým

První premiérou sezóny bude slavná hra klasika francouzské komedie Molièra Zdravý nemocný. Zábavnou taškařici o jednom velmi, velmi umanutém hypochondrovi s hereckým souborem nazkouší Vladimír Morávek – režisér výrazného rukopisu, který klasické komedii slibuje vtisknout punc svěžího obrazivého divadla. Hlavní roli Argana, vášnivého vyznavače léčiv a přítele všech ranhojičů, svěřil Morávek Norbertu Lichému. Premiéra už v září.

 

Frakenstein, prohlídka v zámku hrůzy

Když před dvěma sty lety napsala Angličanka Marry Shelleyová svůj román o vědci Viktoru Frankensteinovi a jeho umělém člověku, nemohla tušit, jakému fenoménu dává vzniknout. V následující sezóně vtrhne slavné monstrum i k Bezručům – autorskou variaci na známé téma Frankenstein s herci připraví jeden z nejúspěšnějších režisérů mladé generace Jan Holec. Slibuje přitom hravé a žánrově překvapivé prozkoumání tématu lidské touhy vyrovnat se Bohu. Půlnoční prohlídka zámku hrůzy začíná v polovině listopadu 2019.

 

Dvorní šašci, vězni z koncentráku

Na počátku roku 2020 nabídnou Bezruči jednu exkluzivní českou premiéru – vůbec poprvé na českých jevištích ožije strhující román Viktora Fischla Dvorní šašci. Příběh čtyř vězňů a jednoho velitele tábora smrti okouzlil už Miloše Formana, který jej toužil natočit jako film. K tomu však nakonec nedošlo. Autor odvádí z hrůzostrašného prostředí koncentračních táborů své postavy do světa, kde při svém hledání spravedlivé pomsty nacházejí věci mnohem překvapivější – smíření, odpuštění, krásu a snad i smysl lidského bytí. Dramatizace i režie fascinujícího příběhu se ujme Jakub Nvota, režisér úspěšné inscenace Spalovač mrtvol. 

 

Mechanický pomeranč, zpověď grázla

Kdo by neznal Alexe!? Toho sígra, co s partou kámošů občas přepadne nějakého náhodného kolemjdoucího. Proč? Z dlouhé chvíle. Protože můžou. Protože jim nikdo nenabídl nic víc. Kluci jsou kluci, ne? Adaptaci kultovního románu Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč převede na jeviště mladá úspěšná režisérka Tereza Říhová v březnu 2020. Půjde o šokující pohled zpověď jednoho grázla. 

Bikini blues, sraz spolužáků

Na závěr sezóny se k Bezručům vrátí úspěšná autorsko-režijní dvojice Anna Saavedra a Janka Ryšánek Schmiedtová, která má za sebou několik oceňovaných inscenací – například Kuřačky v Národním divadle moravskoslezském či autorskou adaptaci Hedy Gablerové právě u Bezručů. Tentokrát se ve své autorské inscenaci Bikini blues ponoří do vod plných zákeřných aligátorů a útočných piraní – do nebezpečných vod zvaných „třídní sraz po letech“! Blíží se ukazování fotek dětí, domů i příběhy zpackaných i veleúspěšných kariér.… Málokdo vyvázne bez šrámů a s nepoškozeným sebevědomím. Zábavný roadtrip Bezručů se chystá už v polovině května 2020.

Prodej předplatného zahájilo Divadlo Petra Bezruče už v květnu. Předplatné můžete zakoupit osobně na pokladně divadla nebo objednat prostřednictvím formuláře na webu divadla www.bezruci.cz.

Molière, Frankenstein i Mechanický pomerančMolière, Frankenstein i Mechanický pomerančMolière, Frankenstein i Mechanický pomerančMolière, Frankenstein i Mechanický pomerančMolière, Frankenstein i Mechanický pomerančMolière, Frankenstein i Mechanický pomerančMolière, Frankenstein i Mechanický pomeranč


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO