Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Autokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologie

Publikováno: 5.7.2019

První a jediný stellplatz v Ostravě zprovoznil v těchto dnech Landek Park. Stellplatz je termín, kterým majitelé karavanů a fanoušci cestování v nich označují místa, kde je umožněno stání obytných aut a přívěsů.

V Ostravě nyní mají jedinečnou šanci spojit návštěvu města s pobytem v zajímavé přírodní scenérii obklopené navíc historickými důlními objekty. Landek Park je největším hornickým muzeem v tuzemsku, známým archeologickým nalezištěm a unikátní národní přírodní lokalitou v jednom.

Bezhotovostní samoobslužné placení

Stellplatz na Landeku poskytuje komfort i pro delší prázdninový pobyt. „Místa pro karavany jsme vybavili potřebnou infrastrukturou. To znamená, že jsou připraveny přívody elektřiny, čerstvé pitné vody, stejně jako výpusť odpadní vody s možností likvidace náplně chemického WC,“ uvedlředitel Landek Parku Lumír Plac.

Služby jsou v režimu non stop a bez obsluhy, očistu obytných aut nebo přívěsů tak lze provést v kteroukoliv denní či noční hodinu. Umožněno je i bezhotovostní samoobslužné placení. Přístup k wi-fi je zajištěn v Buffetu U Karla. Na prostorných stáních v příjemném prostředí zaparkuje osm karavanů. Cena za stání na jeden den je 100 korun, plus cena za dospělou osobu je 70 Kč za den, za dítě se platí 50 Kč za den. Projekt vyšel na více než milión korun, přičemž Moravskoslezský kraj přispěl účelovou podporou na vznik této infrastruktury ve výši 600 tisíc Kč.

Venuše, hornictví i zlatý sumec

Na stellplatz v Landek Parku navazují restaurace, bistro, bufet, nájezd na cyklostezku a přírodní a historické atraktivity, které se rozkládají na celkové ploše 35 hektarů. V dosahu je MHD. Auty lze pohodlně vyjet na dálnici do Brna i do Polska. 

Na jihovýchodním svahu Landeku, jehož územím vede přírodovědecká a hornická naučná stezka, se nachází unikátní geologický řez s vrstvami uhlí karbonského typu, které vznikly před 250 miliony let a vystupují tu na povrch výchozy uhelných slojí. V lokalitě je také patrné sídliště lovců mamutů, kde byla v roce 1953 nalezena světoznámá Petřkovická neboli Landecká venuše, jediná štíhlá Venuše v Evropě s nevyčíslitelnou historickou hodnotou. Součástí areálu jsou expozice hornictví s fáráním do dolu, ukázky báňského záchranářství, dopravy v šachtách i práce koní a dětí v dolech.

Nejnověji je součástí areálu také Akvárium Landek – soubor akvárií, z nich největší má objem pět tisíc litrů. Příchozí tu mohou obdivovat obřího zlatého sumcem, štiku, jesetery i další ryby. V těsné blízkosti Landek Parku je meandr řeky Odry a nedaleko soutok Odry a Ostravice.  

Autokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologieAutokemp v Petřkovicích obsazují moderní technologie


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO