Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Mistr a Markétka

Publikováno: 28.5.2019

Poslední premiérou stávající sezóny v ostravském Divadle Petra Bezruče se stala adaptace slavného Bulgakovova románu Mistr a Markétka v režii Alexandra Minajeva.

 

Magický příběh o věčném boji dobra se zlem mají Bezruči na svém repertoáru vůbec poprvé. Ve velkolepě koncipované inscenaci plné humoru a nadsázky se představuje celý herecký soubor. Premiéra se uskutečnila 10. května.

 

„Michail Bulgakov ve svém románu Mistr a Markétka zobrazuje svět vymknutý z kloubů. S groteskním nadhledem popisuje společnost, která se zřekla své víry a morálních pravidel a nahradila je honbou za bohatstvím, úspěchem a osobním prospěchem. Nečekejte však žádnou pochmurnou tragédii, Mistr a Markétka v podání Bezručů je inscenace plná humoru a nadsázky. Obzvlášť když se režie chopil Alexandr Minajev – je sice znám spíše jako herec, za sebou však už má řadu úspěšných inscenací, a to zejména právě ruské klasiky,“ říká mluvčí divadla Michaela Kubicová.

 

V rolích Mistra a Markétky se představuje Lukáš Melník a Pavla Gajdošíková. Profesora Wolanda ztvárňuje Norbert Lichý. V celé řadě dalších rolích diváci uvidí kompletní herecký soubor a dokonce také členy jevištní techniky.

 

O režisérovi:

 

Alexandr Minajev se narodil se v roce 1967 v Kazovce na Sibiři. Už od útlého mládí účinkoval v divadlech. Studoval herectví na Státní akademii divadelních umění v Moskvě. Během studia účinkoval v Centrálním ruském dětském divadle, kde měl stálé angažmá až do roku 2000. Souhra náhod ho však přivedla do České republiky, kde se herecké profese nevzdal. Účinkoval v brněnském HaDivadle, v Divadle v 7 a půl, v Divadle na Fidlovačce ad. Jako herec a také režisér dlouhodobě spolupracuje s pražským Divadlem v Celetné.

Mistr a MarkétkaMistr a MarkétkaMistr a MarkétkaMistr a MarkétkaMistr a Markétka


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO