Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Thrill Me /Vzruš mě!/

Publikováno: 8.5.2019

Komorní muzikál amerického skladatele, dramatika a libretisty Stephena Dolginoffa (nar. 1968) s názvem Thrill Me (Vzruš mě!) a podtitulem Případ Leopolda a Loeba uvede Národní divadlo moravskoslezské v premiérách 12. a 13. května v Divadle „12“.

 

Dílo je vůbec prvním muzikálem nastudovaným přímo pro novou komorní scénu vzniklou při rekonstrukci komplexu Divadla Jiřího Myrona. NDM je druhým divadlem v Česku, které dílo hraje, ovšem prvním s ryze profesionálním obsazením.

 

Muzikál je nejslavnějším dílem svého autora, na off-Broadwayi byl uveden poprvé v roce 2005 a od té doby se dočkal více než sto padesáti produkcí po celém světě.

 

Temné charaktery

 

Je založen na skutečné události z Chicaga roku 1924, kdy dva studenti práv z bohatých rodin, devatenáctiletý Nathan Leopold a osmnáctiletý Richard Loeb, spáchali zločin, o němž se psalo jako o zločinu století – chladnokrevnou vraždu. Obětí byl teprve čtrnáctiletý chlapec.

 

Následoval jeden z nejvíce medializovaných soudních procesů historie. Oba pachatelé totiž vybočovali nejen věkem, ale i zdánlivou absencí motivu. 

 

„Když jsem před mnoha lety napsal první verzi tohoto muzikálu, absolutně jsem si nedokázal představit, že jednou obletí celý svět. Velmi děkuji za uvedení této inscenace a doufám, že i pro vás bude vzrušující,“ vzkázal exkluzivně k ostravskému uvedení autor Stephen Dolginoff.

 

Obě role byly obsazeny v alternaci: Tomáš Krpec nebo Lukáš Adam ztvární roli Nathana; Adam Živnůstka nebo Richard Pekárek roli Richarda. Klavírní doprovod obstarají Michaela Kadlecová nebo Jakub Žídek.

 

Všichni herečtí protagonisté se na zkoušení v komorním prostoru těšili, ale zároveň měli jisté obavy. „Je to moje poprvé v Ostravě a také první setkání s takovým temným charakterem,“ shrnul představitel Richarda Loeba Richard Pekárek.

 

Vůbec poprvé

 

Vůbec poprvé tak připravil soubor opereta/muzikál dílko komorní, určené jen pro dva herce a klavír.  „S potěšením konstatuji, že divácký zájem je už nyní velký a premiéry i většina repríz do konce sezóny jsou vyprodány,“ konstatuje mluvčí divadla Šárka Swiderová.

Thrill Me /Vzruš mě!/Thrill Me /Vzruš mě!/Thrill Me /Vzruš mě!/Thrill Me /Vzruš mě!/


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO