Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Ostrava nezapomíná

Publikováno: 2.5.2019

Osvobození Ostravy před 74 lety a zároveň ukončení druhé světové války si u památníku Rudé armády v Komenského sadech v úterý 30. dubna připomenuli váleční veteráni, příslušníci armády i aktivních záloh, představitelé města, politických stran, ruského velvyslanectví, společenských organizací a veřejnost.

 

„Druhá světová válka byla největším válečným konfliktem v dějinách naší civilizace. Největší boje na našem území se odehrály v rámci Ostravsko-opavské operace, při níž zahynulo nebo bylo zraněno přes 200 tisíc vojáků na obou stranách konfliktu. Ostravu osvobodila Rudá armáda a také českoslovenští vojáci, především tankisté a letci. Všichni, kteří se na našem osvobození podíleli, si zaslouží vzpomínku a úctu. Bohužel rokem 1948 byly zmařeny naděje na demokratický vývoj a mnoho vojáků ze západní i východní fronty bylo perzekuováno a skončilo ve vězení,“ připomenul ostravský primátor Tomáš Macura. „Ostrava nezapomíná,“ ubezpečil Macura veterány.

 

Během vzpomínkového aktu byli oceněni medailemi a pamětními odznaky váleční veteráni i historikové a povýšení se dočkali členové aktivních záloh. Poté přítomní položili k památníku kytice a věnce.      

Ostrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomínáOstrava nezapomíná


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO