Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Krááásy Ostravy v Centru Pant

Publikováno: 27.4.2019

Známý ostravský fotograf Boris Renner zahájil v Centru Pant na ostravské Nádražní třídě charitativní výstavu fotografií nazvanou Krááásy Ostravy.

Výstava dvanácti velkoformátových fotografií je v mnohém specifická. Ukazuje město z hodně netradičních pohledů, navíc je celá prodejní a výtěžek z prodeje poputuje na pomoc dětem nemocným mozkovou obrnou v rámci Rennerova projektu Ostravaci děckam!

Boris Renner během vernisáže ve středu 24. dubna s nadsázkou konstatoval, že patří k lidem, jejichž svět končí na konečné autobusu 56. „Pro mě takový svět úplně stačí. Fotím už čtrnáct let a pořád se točím v Ostravě, kolem Ostravy, a když už nevím, kudy kam, jdu zase do Ostravy,“ smál se Renner.

Hodně fotografií na výstavu pořídil Renner pomocí dronu, a i někteří návštěvníci výstavy, byť byli z Ostravy, měli problém poznat například rybník v Heřmanicích z ptačí perspektivy, případně struskárnu v Kunčičkách. „Někdy chodím fotit denně, trochu lítám s dronem a někdy překvapuji sám sebe, co všechno jsem schopen vyfotit. Vznikají pohledy, které se vidí jen málo,“ uvedl autor o nově využívané technice.

Sparingpartnerem na vernisáži byl Rennerovi ostravský spisovatel a zakladatel facebookové stránky Zapomenutá Ostrava Marek Pietoň. Ten během vernisáže představil projekt Genius loci - Z/a/tracená místa. „Spolu s Borisem plánujeme vytvořit speciální videoprojekt, představit místa kolem nás, o kterých přitom nikdo nic neví,“ informoval Pietoň. A hned přidal historku, jak se během pátrání po jedné z bývalých hornických štol oba autoři projektu zcela nečekaně zjevili v orlovském DinoParku a objevili tak místo staré štoly jen obří modely dinosaurů.

Výstava Krááásy Ostravy potrvá v Centru pant do 21. června 2019.

Krááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru PantKrááásy Ostravy v Centru Pant


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO