Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Bikesharing v ostravských ulicích

Publikováno: 15.4.2019

Systém sdílení jízdních kol společnosti Nextbike s podporou města začal v fungovat v Ostravě.

Sdílená kola městského typu s nízkým nástupem jsou všechna nově vybavena třemi rychlostními převody a každé z nich má v přední části praktický košík.

Nyní je k zapůjčení 400 kol, v létě se jejich počet vyšplhá až na600. Po městě je rozmístěno přes 200 cyklostojanů, které slouží nejen pro bikesharingová kola, ale mohou je využívat také majitelé vlastních kol.

Provoz systému bude v Ostravě ukončen 15. prosince.

15 minut zdarma

Základní sazba je ideální pro občasné jízdy. Prvních 15 minut je zdarma, poté se účtuje 20 Kč za prvních 45 minut jízdy a následují intervaly po 30 minutách za 20 Kč.

Město Ostrava bude pro zachování ceny příznivé pro uživatele platit provozovateli Nextbike za každou výpůjčku kola necelých 10 korun (9,50 korun s DPH).  K zapůjčení kola je zapotřebí aplikace v mobilním telefonu. Ti, kteří aplikaci, respektive chytrý telefon nemají, se musí obrátit na zákaznickou linku společnosti a registrovat se.

Stojany jsou umístěny v jednotlivých obvodech podle prostorových možností dané lokality. Oproti loňsku jsou k dispozici také v dalších městských obvodech. K Moravské Ostravě a Přívozu, Slezské Ostravě, Vítkovicím a Petřkovicím přibyly Mariánské Hory a Hulváky, Jih, Poruba a Hošťálkovice.

 

Slavnostně byl provoz sdílených kol společnosti Nextbike zahájen 15. dubna před Novou radnicí.

 

Počet cyklostojanů v obvodech:

 „Do veřejné zakázky na provozování bikesharingu se pro letošní rok přihlásily dvě společnosti – Rekola a Nextbike. Ekonomicky výhodnější nabídku podala společnost Nextbike Czech Republic s.r.o., se kterou město podepsalo smlouvu,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Nezávisle na vítězné společnosti Nextbike, která provozuje modrá kola, fungují v Ostravě také růžová kola, která znají Ostravané i návštěvníci města z loňského roku. Ovšem bez podpory města.

253 kilometrů

Ostrava městskou cyklistiku dlouhodobě podporuje. Aktuálně má na svém území 253 kilometrů cyklostezek a další se postupně připravují a staví. V letošním roce se bude jednat o zprovoznění dalších šesti kilometrů tras. Bikesharing patří k podpoře ekologické dopravy ve městě.  

 

Více na www.nextbikeczech.com

 

Bikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicíchBikesharing v ostravských ulicích


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO