Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Prázdniny v Zoo Ostrava

Publikováno: 9.7.2024

Zoo Ostrava prodlužuje po dobu letních prázdnin otevírací dobu. Zájemci tak mohou v areálu zůstávat až do 20 hodin. Pavilony i pokladny se uzavřou v obvyklou hodinu, tj. v 18 hodin. „To znamená, že kdo si chce užít procházku podvečerní zahradou, musí přijít před uzavřením pokladen, později už nebude do areálu vpuštěn. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek,“ informuje mluvčí zoo Šárka Nováková.

Prodloužená otevírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava platí po dobu letních prázdnin, tj. od 1. července do 31. srpna. Návštěvníci mohou v areálu zůstat až do 20. hodiny a užít si podvečerní atmosféru. Do 20 hodin je v provozu zooshop u východu ze zoo a také zoovláček. Déle je otevřena i většina stánků s občerstvením.

 

Vzhůru do Ráje lemurů

Každý den si mohou lidé zpestřit prohlídku zoo komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat (harmonogram najdou zde).

Od 1. července je v programu zařazeno i setkání v Ráji lemurů – průchozí expozici, v níž se mohou návštěvníci projít přímo mezi skupinou čtyř druhů lemurů. Expozice je otevřena každý den od 14 do 15 hodin (v případě deště zůstává uzavřena). Ve 14 a ve 14:30 si pak mohou vyslechnout i komentář chovatelů.                                                                                                           

Do Ráje lemurů v Zoo Ostrava se lze podívat i prostřednictvím videa.

Bezprostřední blízkost zvířat si mohou lidé užít i při projížďce safari expresem, který projíždí třemi rozlehlými výběhy mezi stády afrických a asijských kopytníků. Nástupiště se nachází u expozice Tsavo. Z dalších akcí, které zoo nabízí i o prázdninách, jsou víkendové komentované prohlídky skleníků, které probíhají vždy v 11 a ve 14 hodin. Kvůli omezené kapacitě je třeba se na tuto akci nahlásit předem.

Sportovně založení návštěvníci, ale nejen ti, se pak mohou na konci srpna zúčastnit tradičního charitativního běhu. Osmý ročník akce, která není závodem, podpoří projekt na ochranu želv ostruhatých, třetích největších suchozemských želv světa.

Podrobnější informace a registrační formulář najdou zájemci na www.behzooostrava.cz.

Lemur kata, foto: E. GombalaLemuři červenobřiší, foto: E. GombalaSafari - antilopy jelení, foto: E. GombalaSafari expres, foto: E. Gombala


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO