Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Jazz Open Ostrava 2024

Publikováno: 10.6.2024

Již 18. ročník jazzového festivalu Jazz Open Ostrava se letos koná na čtyřech scénách ve městě, a to od 6. do 20. června.

„Projekt od samého počátku nese ideu představit jazz v mnoha jeho rozmanitých podobách a fúzích. Díky mezinárodnímu obsazení předchozích ročníků Jazz Open Ostrava, na kterých vystoupili osobnosti z mnoha zemí světa, mohli posluchači vnímat různá pojetí a vlivy, ve srovnání se špičkovými autory, umělci a soubory z domácí provenience,“ říká o festivalu jeho hlavní tvář, ostravský hudebník Boris Urbánek.

„V předchozích sedmnácti ročnících jsme dosáhli vysoké umělecké i společenské úrovně. Každý ročník byl výjimečným setkáním diváků a fandů z České republiky i ze zahraničí. Našim cílem je stále více a rozmanitěji a kvalitněji pokračovat v tomto unikátním projektu,“ doplňuje Urbánek.

 

Dock, Parník, Studio 1

Řada koncertů se letos koná v osvědčených prostorách. To znamená v klubu Dock na Havlíčkově nábřeží, v klubu CKV Parník, ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava a na nádvoří Slezskoostravského hradu.

O zahájení projektu se 6. června postaraly v Docku Minus 123 minut. Do Síně slávy bude letos během festivalu uvedena legenda československé hudby, Jan Spálený, který nedávno oslavil 80. let a 13. června vystoupí v ostravském klubu Parník se svým ASPM.

I letos se na pódiích festivalu představí mladí hudebníci. „Od samotného počátku projektu je jednou z našich ambicí představovat a uvádět na profesionální scénu mladé talentované jazzové hudebníky. Letos představíme ostravskému publiku mladou, mimořádně talentovanou, ostravskou bubenici Kristýnu Sibinskou, studentku Berklee College of Music v Bostonu, která 18. června se svou kapelou Last Phrase odehraje koncert ve Studiu 1, v přímém přenosu ve vysílání Českého rozhlasu a na streamu YouTube,“ říká o dalším programu festivalu Urbánek. Ve středu 19. června proběhne v Docku tradiční Jam session, který bude předzvěstí hlavního koncertu o den později.

 

Velké finále na hradě

Celý finálový večer festivalu na Slezskoostravské hradě 20. června zahájí Boris Band Combination. Kapelník a skladatel Boris Urbánek si navíc pozval speciální hosty z USA - perkusistu Michito Sancheze a trumpetistu Omara Kabira. Během večera společně pokřtí CD kapely BBC – Made in Ostrava.

Poté bude následovat světová premiéra – Prince Tribute Show. Jde o poctu zpěvákovi, který nečekaně v 58 letech opustil tento svět. „Letos je to přesně 40 let od chvíle, kdy vylétl na první místa všech světových hitparád písní Purple Rain, která je zároveň titulní písní stejnojmenného filmu,“ upozorňuje Urbánek.

Na hradě vystoupí Phil Lassiter, jeden z nejlepších aranžérů a performerů, jehož pódiová show je vždy nezapomenutelným zážitkem. „Zahraje společně s devítičlenným bandem, včetně excelentních zpěváků, slibuje něco, co ještě Ostrava nezažila!“ míní Urbánek. Vystoupí rovněž Ida Nielsen, která učarovala ostravskému publiku v roce 2017 a po sedmi letech vrací na Slezskoostravský hrad. V roce 2019 byla v anketě Music Radar zařazena mezi 10 nejlepších baskytaristů na světě. Stejného názoru byl nejspíš už v roce 2010 Prince, který Idu pozval do své kapely The New Power Generation.

Jazz Open 2024Boris Urbánek


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO